Tag: Lulzim Basha

Basha takon punonjës të fasonërive në Fushë-Krujë: Lekët e tyre Edi...

Lulzim Basha ka vijuar me takimet e tij, kete here duke u ndalur ne fasoneri, si pjese e bizneseve, qe sipas tij, vuajne nga...

FOTO/Basha i bindur pas bisedave: RAMAVIRUSI e ka çuar drejt katastrofës...

Lulzim Basha pas takimit me fermeret ne tregun e Rrogozhines, ka dale ne perfundimin se RAMAVIRUSI e ka çuar drejt katastrofës situatën e fermerëve. Basha...

VIDEO/Basha nis ditën me takime tek njësia 5: Do i japim...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dale heret ne mengjes dhe ka treguar hapin e parë që do të ndjekë opozita duke kërkuar që t’i jepet...

FOTO/”Rama na mbyll me urdhra ‘Fb’-je”, Basha-bizneseve: E paligjshme, bashkë do...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me dhjetëra biznese në zonën mes Brryllit dhe Xhamllikut në Tiranë, duke konstatuar përkeqësimin e gjendjes...

Basha: Rama nuk do ndryshim sistemi, do te vjedhe zgjedhjet

Kreu i PD, Lulzim Basha tha sot gjate nje interviste ne abcnews, Edi Rama nuk do ndryshim sistemi. Problemi i tij janë vjedhja, dhunimi,...

Basha: Reforma zgjedhore eshte edhe proces besimi, Rama hodhi ne ere...

Kreu i PD, Lulzim Basha la te kuptohet sot se PD ne kete situate nukndo te marre pjese ne bisedimet per reformen zgjedhore. “PD dhe...

Basha: Ka ardhur pika e ktheses, Evropa me nje ze e...

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi sot ne ekisionin Tempora te gazetares Sonila Meco se “Ka ardhur pika e kthesës”, Europa u bashkua në...

Basha vijon takimet: Produktet e fermerëve në Divjakë po groposen, Ramavirusi...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në Divjakë dhe Karbunarë, ku ka zhvilluar takime me banorët dhe fermerët, me...

Rrëzohen akuzat, gjykata e Apelit pushon çështjen “Basha” për lobimin rus

Gjykata e Apelit ka vendosur rrezimin e akeses se prokurorise dhe pushimin e çështjes në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy...

Raporti i BERZH për ekonominë/Reagon Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kryetari Basha iu referua të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim e cila ka bërë parashikime për rënien ekonomike të shumë vendeve,...