Tag: Lulzim Basha

“Jemi në prag falimentimi”, Bizneset në Vlorë i ankohen Bashës: Ja...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u takua me dhjetëra biznese në Vlorë, të cilët shohin se e kanë falimentimin në prag. Dyqanet bosh, hotelet...

Basha zgjedh Vloren per ditelindje, urimi: Te presim se shpejti te...

Kreu i opozites Lulzim Basha ka vendosur te ndaje torten e ditelindjes ne Vlore. Pas disa takimeve ai eshte relaksuar me demokratet vlonjate ndersa...

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen, Basha: Do keni më...

Në njësinë numër 4 në Tiranë, gjendja e bizneseve të vogla është përkeqësuar me shpejtësi pas pandemisë. Tregtarët i treguan kreut të opozitës Lulzim...

VIDEO/Basha në Elbasan këtë mëngjes, mesazh për maturantët

Lulzim Basha nepermjet nje video live nga Facebook, uroi maturantet ne diten e pare te provimit shteteror te tyre, ate te gjuhes se huaj....

Reagon Ambasadorja Yuri Kim: Ja pse Bashës i thërras ‘Luli’

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim reagon dhe ndaj komenteve dhe deklaratave qe te tjeret mund te bejne ndaj saj dhe marredhenieve me...

VIDEO/Basha vijon takimet në kryeqytet: Rama bën paratë tuaja rrush e...

I perqendruar tek biznesi dhe ecuria e tij pas pandemise, Lulzim Basha njoftoi me ane te nje video live se do te ndalej sot...

VIDEO/”Nuk premtoj mrekullira”, Basha mes qytetarëve në Durrës: E vetmja kurë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me banorët e Kënetës në Durrës, të cilët nuk e kanë humbur entuziazmin dhe shpresën për...

“Vaksinë për RAMAVIRUS ekziston”, Basha rrethohet nga qindra qytetarë në Durrës:...

Duke vijuar takimet me qytetare ne Durres, Basha kete here shprehet se pas dy muajve të mbyllur për shkak të koronavirusit të gjithë shqiptarët...

Sa do jete taksa mbi te ardhurat dhe cmimi i naftes...

Kreu i PD Lulzim Basha ka prezantuar disa prej synimeve ne fushen e ekonomise dhe finances. Lulzim Basha: Partia Demokratike qëndron për taksën 9% për...

Premtimi i Bashes qe mund te beje ndryshimin: Ndeshkim!

“Ndëshkim për çdo krim”, ka qene zotimi kryesor i Bashës sot fjate intervisted. Nuk ka për të pasur ndryshim të vërtetë në Shqipëri pa...