Tag: inceneratorë

‘“75 milionë për inceneratorët, por vendi është i mbytur në...

Në lidhje live nga selia e PD, lideri i opozitës Lulzim Basha foli sot për inceneratorët në një intervistë me gazetarin Enkel Demi në Abcnews. Basha akuzoi...

“Hajdut i mafias së plehrave”/Basha i kthehet Ramës: Pas çdo dhimbje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi pasi kryeministri Edi Rama iu përgjigj për çështjen e aferës 400 milionë euro të inceneratorëve të mbetjeve. “Dhimbjet e...

Rama ndjek Bashën dhe e sulmon hapur: Pse kështu do të...

Pas akuzave të para pak minutave të kryetarit të PD, Lulzim Basha, sipas të cilit mafia e plehrave, e lidhur me kryeministrin Edi Rama...

PD paralajmëron padi penale për inceneratorin e Tiranës: U veprua si...

Qeveria dhe Bashkia e Tiranës kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal në lidhje me ndërtimin e inceneratorit të Tiranës. Kështu shprehet Sekretari...

“Ngarkohen qytetarët e Tiranës me tjetër taksë”, Ish-deputetja publikon faturat: Të...

Jorida Tabaku denoncon me prova rritjen e takses se inceneratoreve te cilat kane ndikuar ne rritjen e taksave te tjera per qytetaret e Tiranës. Teksa...

FOTO/”Pagesat për inceneratorët nuk kanë të ndalur”, ish-deputetja shpjegon skemën: 178...

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka denoncuar përmes dokumenteve të tjera të dhëna se pagesat për inceneratorët nuk kanë të ndalur. Ajo shton se kompania...

Investigimi i VOA-s: Koncesionet e dyshimta të inceneratorëve nga pronarë të...

Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të regjistruara në parajsa fiskale janë fituese...

VIDEO/ Banorëve të Verrisë protestë kundër inceneratorëve bllokojnë rrugën dhe kamionët...

Banorët e Verrisë në Fier kanë protestuar sërish sot kundër ndërtimit të inceneratorit të mbetjeve, për të cilin qeveria ka dhënë 28.3 milion euro...

VIDEO/ Basha: Shqipëria eksporton drogë dhe importon plehra

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi kryeministrin Rama dhe Ministrin Ahmetaj se kanë shtënë në dorë gjithë procesin e riciklimit të mbeturinave. Basha...

SKANDAL & GRAFIKË/ Inceneratori i Elbasanit mjafton për të djegur plehrat...

Shqipëria është një ndër vendet që ka gjenerimin më të ulët të plehrave për frymë në Europë, por edhe të procesit të ndarjes së...