Tag: reagim

‘SPAK të mos flejë mbi dosjen e mafias së plehrave’,PD kërkon...

Partia Demokratike ka reaguar diten e sotme, lidhur me pandemine duke u ndalur tek  pasojat qe pandemia ka lene tek qytetaret dhe sesa eshte...

Ish-deputeti: Inceneratori i Tiranës si skandali i Unazes së Re, Rama...

Nje reagim te fundit per inceneratoret e ka dhene dhe ish-deputeti Agron Shehaj, i cili nuk harron ti përçojë mesazhe te qarta kryeministrit. Ne nje...

“Me fjalë e shfaqje, nuk luftohet virusi”, Spahia-Manastirliut: Lëri fjalët dhe...

Ish-deputeti i Partisë demokratike Bardh Spahia i është përgjigjur Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për çështjen e maskave. Teksa ministrja publikoi sot një video solidarizuese,...

“Hajdut i mafias së plehrave”/Basha i kthehet Ramës: Pas çdo dhimbje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi pasi kryeministri Edi Rama iu përgjigj për çështjen e aferës 400 milionë euro të inceneratorëve të mbetjeve. “Dhimbjet e...

Rritje pagash? Vjen reagimi nga PD: Gënjeshtër parazgjedhore, paratë e shëndetësisë...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, reagon menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të rrisë me 40% pagat e punonjësve të shëndetësisë. Tabaku shkruan...

“Shkatërroi konsensusin e 5 Qershorit”, Basha ka dy fjalë për votimin...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar në Twitter për votimin e sotëm në Kuvend, ku në mënyrë të njëanshme nga Edi Rama është...

Opozita parlamentare bojkoton Komisionin e Ligjeve, Hajdari nuk pranon ndryshimet e...

Opozita parlamentare ka bojkotuar sërish mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve pasi kanë deklaruar se as formula e re e paraqitur nga socialistët...

Vaksina e Gripit/Ish-deputeti ngre pyetje për qeverinë: Kush e ka prodhuar?!...

Ish-Ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu ka ngritur një seri pyetjesh mbi “vaksinën falas të gripit” që Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka filluar të...

“I kapur në flagrancë”, PD replikon me Lleshajn: Injoranca nuk është...

Vijon replikimi në distancë mes Partisë Demokratike dhe ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj lidhur me publikimin në “Boom” të skandalit me zhvendosjen e adresave...

Rama quajti Bashën ‘shalqi me provë’/Salianji- Ramës: Kryeministri është kungull që...

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, ka reaguar në rrjetet sociale, pasi kryeministri Edi Rama e konsideroi liderin e opozitës Lulzim Basha “shalqi me provë”. Salianji...