Tag: replika

Rama e sulmoi sërish/Reagon Basha: Sa keq për çdo shqiptar, kryeministri...

Vazhdojnë replikat në distancë mes kryetarit te opozites, Lulzim Bashës dhe kryeminsitrit Edi Rama, i cili perserit kokefortesine e tij, per te mos i...

“6 pyetje për ‘Gruan e Bilalit’/Presidenca- Ramës: Trego autorizimin që ke...

Ka ndezur replika të forta fjalimi i Kryeminsitrit Edi Rama, i cili sulmoi nga Parlamenti Presidentin, por dhe opoziten. Kete here, pjese e replikave eshte...

“Nga faktet e reja do harrohet dhe dosja 184”, Blushi paralajmëron...

Vazhdojnë polemikat mes presidences dhe mazhorances me reagime ne rrjete sociale. Në kundërpërgjigje ndaj reagimit te deputetit Ulsi Manja, zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi, ka...

“Si vajtojcë me lot fallco”, Paloka tregon dy shqetësimet e vërteta...

Pas mbledhjes së sotme të qeverise ku u paraqiten projektet e për të kaluar pasojat e shumta që la pas termeti i 26 nëntorit ka...

“Shpërndarje të parlamentit”, Rama i përgjigjet Metës: Më duket si shprehje...

Kryeminitri Edi Rama i ëhstë përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta nëse ngërçi kushtetues bëhet i pazgjidhshëm, mund...

“Iu riktheve avazit”, Paloka i përgjigjet Ramës: Nxorre përpara ndërkombëtarët për...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili nga foltorja e Kuvendit beri akuza të forta ndaj Presidentit, por...

FOTO/”Kësaj gazetaruces gjejini burrë të qetësohet”, Protesta e Astirit vë përballë...

Në protestën 1 vjeçare të banorëve të Astirit ka patur qendrime të ndryshme, disa e kanë mbështetur ndersa te tjerë e kanë kritikuar duke...

FOTO/Rama vazhdon “lojën” me liderat e BE, i përgjigjet Bashës sërish...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të replikojë  përmes fjaleve të liderëve të BE, për të nxjerrë sa më mirë qeverinë e tij duke justifikuar...

Opozita parlamentare bëhet e zhurmshme, Gjoni i merr mikrofonin Shalsit, foltoren...

Edhe pse ka disa muaj që "opozita parlamentare" fle gjumë, këtë herë ka patur një moment përplasje mes deputetëve, e cila ka tërhequr dhe...

Rudina Hajdari “sulmon” kryeministrin Rama: A mos ke frikë nga Bushati,...

Replika të forta ka patur mes deputetësh në seancën parlamentare te dites së sotme. Rudina Hajdari është bërë sërish protagoniste, duke u perpjekur të...