Rama: Presidenti mos ta vonojë kthimin e Kodit Zgjedhor, Meta i përgjigjet: Ke mua dhe 3 milionë shqiptare “të shkalluar”

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas paralajmërimit të këtij të fundit se do i kthejë sërish në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor të miratuara pa dakordësinë e opozitës joparlamentare.

Rama tha se Meta nuk duhet të vonojë, dhe të vendosë nëse duhet ta dërgojë sa më shpejt, ndërsa u zotua se maxhoranca do ta votojë sërish pa asnjë ndryshim.

“Nuk asgjë më për të thënë dhe as kohë për të humbur. Presidenti bën mirë ta dërgojë ose ta kthejë që të mos humbin kohë dhe ne do ta votojmë fiks siç e kemi dërguar. Nuk kam idenë fare se çfarë është ky plani me pesë pika”, tha Rama.

Nnderkohe, po sot, Ilir Meta e nisi diten me nje reagim ne rrjetet sociale duke risjelle ne vemendje fjalimin e tij ne vitin 2017.

Kreu i Shtetit ka rikujtuar deklaratën e tij në seancën plenare të 28 prillit 2017, menjëherë pas votimit nga Parlamenti si President i Republikës, teksa ka vijuar duke thënë se ai ka mbajtur çdo premtim për mbrojtjen e Kushtetutës.

Meta ka shtuar per kryeministrin Rama  se “bën mirë të reflektojë dhe të respektojë 5 Qershorin se përndryshe në 25 Prill do të ketë jo vetëm një President “të shkalluar”, por edhe tre milionë shqiptarë “të shkalluar” që do shkallmojnë me votë dhe çdo mjet legjitim ëndrrat e tij për të blerë e trembur popullin shqiptar për një grusht oligarkësh e banditësh.

/DRONIi.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje