Tag: reagimi

“Falje deti grekut?” Rama jep sqarime: Unë dhe Partia Socialiste, mund...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratën e Greqisë për zgjerimin me 12 milje. Përmes një statusi në facebook Rama shkruan se mjedisi politik...

Premtimi për rritjen e rrogave, Basha thirrje Ramës: Jepu 1000 eurot...

Pas premtimit të kryeministrit Edi Rama, dje nga Spitali Infektiv, se do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme pagat për të gjithë mjekët dhe...

Vetëm në një video, ish-deputeti sjell dështimet e qeverisë në shëndetësi

Ish-deputeti Bardh Spahia publikon videon, ne te cilen rreshton dështimet e Edi Ramës sipas tij në shëndetësi. Ai e cileson si një dështim gjigand që...

Plani i PD-së/Basha: Vendit i duhet një ndryshim, do ta heqim...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha shprehet se taksa progresive e aplikuar nga qeveria Rama ka dështuar këto 7 vite duke rrënuar shqiptarët. Në një postim...

Gazetari i njohur i Bild tallet keq me idenë që Rama...

Gazetari i BILD, shume i njohur per shqiptaret, Peter Tiede, nuk e ka kursyer nje reagim per Edi Ramen lidhur me tentativen e tij...

Detaje të reja nga vrasja që tronditi Shkodrën, ish-futbollisti u vra...

Zbardhen detaje te reja te ngjarjes se rende te ndodhur ne Shkoder mbremjen e kaluar, ku mbeti i vdekur nje 23-vjeçar i cili u...

‘Zgjohet’ Majko dhe tregon ndërmjetësin e zgjidhjes së krizës në Kakavijë:...

Teksa situata eshte drejt qetesimit, Ministri i Diasporës, Pandeli Majko është përmendur pasi ka përfunduar kriza e emigrantëve në kufi ku ka zbuluar edhe...

Përplasja e fëmijës nga autoambulanca, reagon ashpër PD: Alarm tragjik për...

Partia Demokratike reagon pas aksidentit tragjik të ndodhur në Kakavijë, ku një autoambulancë përplasi për vdekje një fëmijë 10 vjeç. Teksa i shpreh ngushëllime familjarëve,...

Reagon sërish Rama: Kjo çmenduri, në radhë për të kaluar kufirin!...

Kryeministri Rama ka reaguar sëfundmi në lidhje me situatën kaotike në Kakavijë duke theksuar se nuk bëhet fjalë për diskriminim ndaj shqiptarëve, por gjithçka...

Basha flet për situatë të rëndë: Nevojitet urgjent një plan i...

Kryedemokrati Lulzim Basha iu ka drejtuar një mesazh qytetarëve duke iu referuar situatës që po kalon vendi. Basha shkruan se kryeministri nuk ka asnjë...