Tag: Presidenti

“Do shkoj vetë në Venecia”, Meta: I kërkoj ndjesë komisionit, u...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme, evidentoi shkeljet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës nga kreu i KED, Ardian Dvorani. Meta...

VIDEO/”Duhet të tregojë pse nuk mblodhi KED”, Meta njofton për...

Gjatë një konferencë të jashtëzakonshme, Kreu I Shteit, Ilir Meta ka bërë me dije se do të depozitojë një padi të re penale ndaj...

Meta reagon ashpër për paketën “Anti-KÇK”:Po finalizohet grushti i shtetit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj miratimit të paketës ligjore “Anti-KÇK”, ku shkruan se u miratua në pabesi të plotë. Meta e ka cilësuar...

DETAJE/Përballja e parë me Kurtin, presidenti serb shfaq nervozizëm në Mynih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçic, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në...

Meta urim për Shën Valentinin, zgjedh foton e veçantë me Kryemadhin

Më shumë dashuri në zemrat e të gjithë shqiptarëve!”. Keshtu zgjedh të urojë Shen Valentinin presidenti Ilir Meta duke uruar gjithe shqiptaret per me...

Presidenti i Parlamentit Europian sot viziton Tiranën, ja axhenda

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë në datat sot dhe nesër. Kjo pritet të jetë axhenda...

VIDEO/Takimi me ambasadoren e SHBA-së, Meta zbardh detaje

Vizita e pare ne nje institucion shqiptar eshte në Presidencë, aty ku ambasadorja Yuri Kim dorezoi kredincialet dhe mori miratimin dhe te presidentit Ilir...

VIDEO/Momenti kur rrëzohet avioni ukrainas në Iran, presidenti konfirmon 176 pasagjerë...

Pamjet e kapura nga agjensia shtetërore iraniane e lajmeve “IRNA” tregojnë pasojat e mëdha të rrëzimit të aeroplanit ukrainas jashtë Teheranit në orët e...

Zgjedhjet në Kroaci për postin e Presidentit, Kitarovic përballë ish-kryeministrit në...

Ish kryeministri kroat Zoran Milanovic fitoi raundin e parë të zgjedhjeve në Kroaci duke prirë me 29.5 për qind të votave. Ndryshe nga sa parashikohej,...

Komisioni për Metën i kërkon Venecias të hetojë dhe për çështjen...

Pavaresisht çdogjëje, Komisioni Hetimor për presidentin Ilir Meta ka vijuar punën duke kërkuar të nxjerrë shkaqe për shkarkimin e Metës ku sot kërkuan te...