Tag: Presidenti

Marrëveshja më Greqinë: Presidenti Meta nuk ka dhënë plotfuqishmërinë

Burime të besueshme nga Presidenca i thanë sot droni.al se qeveria nuk ka kërkuar plotfuqishmëri në lidhje me një marrëveshje të pritshme mes Shqipërisë...

Takimi me Ivanov, Meta: Ballkani ka nevojë për bashkëpunim konkret dhe...

Presidenti Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë, u prit sot nga homologu i tij, Presidenti Gjorge Ivanov. Të dy...

“Fati” i drejtorit të ri të SHISH, në duart e dekretit...

Pas dorëheqjes së Visho Ajazit nga detyra e kreut të SHISH, sipas Kushtetutës propozimi i kreut të SHISH bëhet nga kryeministri, por dekretimi, pra...

FOTO/ Ndahet nga jeta ish Presidenti i Vlorës

Vlora i jep lamtumirën e fundit biznesmenit Agron Haxhiraj. Ish-presidenti i klubit sportiv privat Vlora, Agron Haxhiraj, njihej në qytetin bregdetar si një person...