Tag: Presidenti

Meta kundër vendimit të qeverisë: S’mund t’i lësh shqiptarët pa drita...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në komunkimin e përjavshëm me gazetarët u shpreh në mënyrë kategorike për heqjen e gjobavë për qytetarët që nuk...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, Meta zbulon emrat e 10 aplikantëve që...

Presidenti Ilir Meta këtë të premte i ka dërguar Këshillit të Emërimeve në Drejtësi listën e re me 10 kandidatë me qëllim plotësimin e...

Meta mesazh Asamblesë së PS: Rama ka marrë peng partinë! Jap...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh Asamblesë së PS-së pak orë para mbledhjes së saj. Meta shkruan si ish-themelues se...

Kodi Zgjedhor/Meta paralajmëron deputetët: Do t’iu nxjerr emrat! Mos t’iu shkojë...

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar deputetët e opozitës parlamentare se nëse duan të quhen opozitë, nuk duhet t’iu shkojë mendja...

AFATI/Presidenti Meta hap garën për vendin e lirë në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar për të tretën here rishpalljen e thirrjes për paraqitjen e kandidaturave për plotësimin e vendit vakant gjyqtar në gjykatën...

Data e zgjedhjeve, mësohen propozimet e PD dhe PS

Më 4 shtator kreu i shtetit do të presë në Presidencë sugjerimet e tyre lidhur me datën që shohin të arsyeshme për të marrë...

Meta komenton hapur letrën e Yuri Kim për partitë, mesazh dhe...

Kreu i shtetit, pyetur nga mediat se fundmi, për çështjet aktuale ne vend,  ka deklaruar se “ka ardhur koha që përmes zgjedhjeve të lira...

VIDEO/Meta reagon me ‘këngë dhe boks’ për 30 korrikun: Nuk e...

Në një kohë kur në Kuvend ka nisur seanca ku pritet që të votohen ndryshimet Kushtetuese, presidenti Meta ka publikuar një video nga tubimi...

“Venecia i vuri vulën drejtësisë”, PD reagon pas kalimit të raportit:...

Partia Demokratike reagon nepemjet ish-deputetit Edmond Spaho, lidhur me miratimin ne Kuvend te raportit e Venecias, qe e nxjerr presidentin Meta pa asnje shkelje...

Zgjedhja e kreut të ri të KLSH, Bujar Leskaj dorëzon detyrën...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim ish-Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, me rastin e dorëzimit të...