Tag: Presidenti

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, reagon për herë të parë Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë lidhur me debatin për ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i është...

FOTO/Meta vizitë në kampin e Tepelenës, dekorim për të mbijetuarit

Në një ditë të gjatë, konceptuar me simpoziume shkencore, performancë artistike, ekspozita dokumentare, dëshmi dhe koncerte, një vend i veçantë iu rezervua nderimit të...

FOTO/Familja presidenciale uron bektashinjtë nga mali i shenjtë i Tomorrit

Familja presidenciale ndodhet në Malin e Tomorrit. Presidenti i  Republikës Ilir Meta dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi janë ngjitur në malin e Tomorrit, sic...

FOTO/Meta viziton vendin ku bashkëjetesa mes serbëve dhe shqiptarëve është solide

Presidenti Ilir Meta ka ndarë disa foto në rrjetin e tij social facebook teksa ndodhet në vendin ku sipas tij bashkëjetesa mes serbëve dhe...

Korrigjimi i kufijve me Serbinë, Haradinaj: Kush luan me kufi, i...

Pak para disa orësh, përfundoi dhe mbledhja e Këshillit të Sigurisë serbe. Pas takimit, ka folur për mediat drejtori i zyrës për Kosovën në...

Ligji për shembjen e teatrit/Flet Presidenti Meta, çfarë siguron ai …

Pas apeleve të shumta të opozitës për presidentin, që të mos e dekretojë ligjin për shemben e teatrit, vjen dhe reagimi i presidentit. Ditën e...

Presidenti Meta: Një vit kalon shpejt, provimi ynë qershorin e ardhshëm...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas vendimit për shtyrjen e hapjes së negociatave në qershor të vitit të ardhshëm. Meta thotë se...

APELI/ Presidenti: Të plotësohen vakanca në Kushtetuese, të përfundojë Vetting-u i...

Presidenti i Republikës ka vënë theksin në mezazhin e tij për plotësimin sa më shpejt të vakancave përfundimtare të krijuara në trupën gjyqësore të...

Presidenti Meta flet pse takoi Ramën: Dua informacione më të plota...

Presidenti i vendit Ilir Meta sqaroi sot takimin e djeshëm me kryeministrin e vendit Edi Rama, të cilin e priti në zyrën e tij. I...

VIDEO/ Ministrja Kumbaro bojkoton ballafaqimin me aktorët, Ndrenika me artistë Letër...

Mbledhja e sotme e Komisionit të Medias ka pritur artistët e Teatrit Kombëtar, emrat më të spikatur të tij në vend të Ministres së Kulturës...