Tag: Presidenti

Afati skadoi, Meta ende pa një vendim për Sandër Lleshin

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta tha të premten në mbrëmje se ende nuk ka marrë një vendim për të dekretuar ministrin e ri të...

VIDEO/Meta thirrje institucioneve: Zbardhni sulmet ndaj gazetarëve, 12 prej tyre kanë...

Në kuadër të ditës “Ditës Ndërkombëtare për t’i Dhënë Fund Pandëshkueshmërisë së Dhunës ndaj Gazetarëve” presidenti Ilir Meta pritur  gazetarët dhe atashetë e shtypit...

Arsyeja pse nuk është dekretuar Sandër Lleshi: Meta ka gjetur probleme…

Pas largimit të Fatmir Xhafës, kryeministri Edi Rama propozoi emrin e Sandër Lleshit për të zenë postin e ministrit të Brendshëm. Një vendim ky,...

Zgjedhjet presidenciale në Brazil, fiton kandidati i ekstremit të djathtë

Kandidati i ekstremit të djathtë Jair Bolsonaro ka fituar zgjedhjet presidenciale të Brazilit. Bolsonaro fitoi 55.2% të votave kundër 44.8% për Fernando Haddad nga Partia...

Presidenti Meta shfaqet në videon e blogerit të famshëm, promovohet besa...

Blogeri Nuseir Yassin ka vazhduar me videot promovuese të Shqipërisë. Ai ndodhet në Shqipëri dhe po eksploron vendin dhe nëpërmjet videove 1 minutëshe, ai nxjerr...

Darka për princin e Monakos, nipi i ish-presidentit të Francës ngre...

Gjatë darkës zyrtare pas ceremonisë solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në respekt të traditës shqiptare, ngriti disa...

Dita botërore e Shëndetit Mendor, Meta bën një apel të rëndësishëm

Në ditën botërore të Shëndetit Mendor, presidenti Ilir Meta bën një apel të rëndësishëm për të parandaluar sëmundjet mendore. Parandalimi i tyre vjen përmes një...

INTERVISTA/Ilir Meta për ‘Il Messaggero’: Kosova dhe Serbia bashkë në BE,...

Presidenti i vendit në një intervistë për gazetën italiane  “Il Messaggero”, ka folur për disa çështje kryesore aktuale. Fillimisht ai është pyetur konkretisht për emigrantët,...

Meta nuk ka koment për Vetingun e politikanëve, jep mesazhin për...

Presidenti Ilir Meta, pas dhurimit të gjakut nga punonjës të Zjarrfikëses së Tiranës, në kuadër të Aleancës për Dhurimin e Gjakut mbajti dhe një...

VIDEO/Pushimet e presidentit nuk kanë mbaruar, përshëndet nga maja më e...

Mesa duket pushimet për presidentin Ilir Meta ende nuk kanë përfunduar. Prej disa javësh ai ka qëndruar në Alpet e Shqipërisë duke provuar aktivitete...