“Fati” i drejtorit të ri të SHISH, në duart e dekretit të Presidentit Ilir Meta

0Shares
0

Pas dorëheqjes së Visho Ajazit nga detyra e kreut të SHISH, sipas Kushtetutës propozimi i kreut të SHISH bëhet nga kryeministri, por dekretimi, pra pranimi ose jo bëhet nga Presidenti i Republikës.
A do ta pranojë Ilir Meta emrin e propozoi Edi Rama?
Helidon Bendo përflitet se është një njeri i besuar i amerikaneve edhe pse është emërim dhe tashmë edhe propozim i Edi Ramës për kreun e SHISH.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje