Tag: Presidenti

Socialistët të ndarë për kreun e KLSH, 3 emrat që janë...

Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar pak para seancës plenare e cila ishte planifikuar të niste punimet në orën 10:00. Mesohet se një pjesë e...

Presidenti i Austrisë shkel rregullat e daljes, kapet nga policia në...

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka kërkuar falje pasi qëndroi në një restorant përtej orarit zyrtar te lejuar, nga ora 23:00. Ai mbeti...

Çështja ‘Meta’ me rëndësi për mazhorancën dhe në kohë pandemie, çfarë...

Komisioni Hetimor për ligjshmërinë e veprimtarisë së Presidentit Ilir Meta pritet të shtyhet me 3 muaj. Burimet bëjnë të ditur se Komisioni Hetimor do të...

Thaçi kërkon emrin e ri për kryeministër të Kosovës, vjen përgjigja...

Lëvizja Vetëvendosje i ka kerkuar Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga...

Meta komenton masat e marra nga qeveria: Jo privim, por mbrojtje...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bere sot nje apel per te  gjithë shqiptarët qe te respektojnë rregullat dhe kufizimet e vendosura, pasi ato...

Gjykata e Lartë me rëndësi për Metën, 3 anëtarët e parë...

Dy ditë pas dekretimit të tyre si anëtarë të Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushaj, Ervin Pupe dhe Ilir Panda bënë sot betimin para Presidentit...

Presidenti shpërndan propozimin e profesorit: Angazhoni të gjithë mjekët në pension

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë sot një reagim të profesorit të njohur Isuf Kalo, i cili kërkonte nga qytetarët që të ruanin qetësinë përballë...

Presidenti ngre task-forcën për koronavirusin: Kush nuk merr trajtimin e duhur,...

Presidenti i Republikës, ka nisur menjëherë nga ngritja e task forcës me qëllim monitorimin në terren, nxitjen dhe marrjen e të gjithë masave institucionale...

Zbardhet biseda e Bashës me presidentin e Parlamentit të Austrisë, dakordësia...

Kryetari i Partisë Demokratike dhe lideri i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha zhvilloi një takim të veçantë me Presidentin e Parlamentit të Austrisë, Z....

“6 pyetje për ‘Gruan e Bilalit’/Presidenca- Ramës: Trego autorizimin që ke...

Ka ndezur replika të forta fjalimi i Kryeminsitrit Edi Rama, i cili sulmoi nga Parlamenti Presidentin, por dhe opoziten. Kete here, pjese e replikave eshte...