Tag: gjyqtari

Shkarkohet gjyqtari i gjykatës së Tiranës, i hapen probleme nga pasuria

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së shkallës së parë të Tiranës. Gjyqtari Neritan Cena nuk e kaloi dot vettingun. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit...

EMRI/Ndërron jetë ish-kreu i Gjykatës së Lartë, nuk përballoi dot operacionin...

Ndërron jetë Thimio Kondi në moshën 72 vjeçare, kostitucionalisti, avokati, ish- ministri i Drejtësisë dhe ish- kreu i Gjykatës së Lartë në vitet 1997...

EMRI/KPK shkarkon gjyqtarin, pjesë e trupës që rrëzoi dënimin me burg...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar ditën e sotme nga detyra gjyqtarin Aleks Nikolli. Nikolli ka qenë pjese e trupës gjykuese që rrëzuan dënimin...

Pasuria i hap probleme, shkarkohet gjyqtari i Apelit të Vlorës

Gjyqtari i Apelit në Vlorë, Hysen Saliko është shkarkuar pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ish anëtarin e KLD-së e kanë shkarkuar...

Dorëhiqet gjyqtari i Gjykatës së Apelit Alaudin Malaj

Jep dorëheqjen nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Alaudin Malaj. Mësohet se kërkesën e ka dërguar në KLGJ ndërsa shkaqet e paraqitjes së dorëheqjes...

SPAK merr të pandehur gjyqtarin Luan Daci, nis përballja e tij...

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i komunikoi akuzat dhe mori si të pandehur gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit,...

DOKUMENTAT/Gazetari publikon faktet për gjyqtarin e njohur: Si u fsheh shkresa...

Seancat me Vettingun kane vijuar per disa muaj radhazhi dhe te gjitha ankimimet nga vendimet e KPK-së, shqyrtohen nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit,...

EMRI/Mori postin e anëtarit të KED, nuk kalon dot Vetting-un gjyqtari...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Fatri Islamajn, i cili mban njëkohësisht edhe postin e anëtarit të Këshillit të Emërimeve...

I dogjën makinën, gjyqtari pranon se është e qëllimshme: Ta harrojnë...

Gjyqtari i Shkodrës, Andri Ymeri, të cilit mbrëmjen e djeshme iu dogj makina, teksa ishte parkuar në afërsi të kishës Françeskane, ka deklaruar se...

Skena thrilleri në Tiranë: Hajdutët i vjedhin makinën gjyqtarit, e përdorin...

Një ngjarje e përmasave të pazakonta ka ndodhur pak ditë më parë në Tiranë. Thuhet se  në kete ngjarje është përfshirë makina e një...