Tag: gjyqtari

EMRI/Dorëzohet pjesa e parë e dosjes 339, 12 të pandehur, caktohet...

Shorti ka përcaktuar gjyqtarin Fran Prendi për seancën paraprake në Gjykatën e Krimeve të Rënda për dosjen 339. Mësohet se është dorëzuar pjesa e parë...

EMRI/Kandidat për në Gjykatën Kushtetuese, kush është gjyqtari që del para...

KPK ka mbajtur seancë dëgjimore për gjyqtarin Dhimitër Lara. Ky i fundit është gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë. Sipas...

Probleme me pasurinë dhe pastërtinë e figurës, KPK shkarkon kryegjyqtarin

KPK ka shkarkuar kreun e Gjykatës së Përmetit Pashk Gjaci, për shkak se i janë gjetur problem me pasurinë, si dhe me pastërtinë e...

Iu zbuluan mashtrimet pas Vetingut, ish-gjyqtari i Lartë do merret i...

Është pranuar kërkesa e  prokurorisë për të marrë të pandehur ish-gjyqtarin e Lartë, Admir Thanza. Burimet bëjnë me dije se ka qenë gjyqtari i...

Zbardhet pasuria e kryetarit të Gjykatës së Tropojës, si janë shtuar...

Kryetari i Gjykatës së Tropojës, Dritan Seci do të përballet të premten në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i vetingut për...

Ulet dënimi për Shkëlqim Mirin, gjyqtari lirohet brenda 15 ditëve

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka vendosur të ulë masën e dënimit për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri të akuzuar për korrupsion. Gjyqtarit i  është...

Në hetim për korrupsion, ‘ngec’ në Vetting dhe Petrit Çeno

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e pezulluar të Gjykatës së Apelit të Durrësit, Petrit Çeno. Para vendimit, Petrit Çeno ka...

EMRAT/Tentuan të vjedhin banesën e gjyqtarit, tre persona në pranga

Në prangat e policisë së Gjirokastrës kanë rënë tre persona pasi tentuan të vidhnin  një banesë. Në pranga janë vënë shtetasit Laurenc Droza, Ilirjan Skënderaj dhe...

Tërhiqet nga gara për Gjykatën Kushtetuese Ardian Dvorani

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani ka njoftuar sot dorëheqjen e tij nga kandidatura për anëtar të Gjykatës Kushtetuese.   Dvorani me anë të një...

Kërkoi favore seksuale, gjyqtari nuk i shpëton sërish burgut

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda la sërish në burg për gjyqtarin Roland Hysin dhe psikologen Elona Meçani. Gjyqtari Roland Hysi u arrestua pas...