Tag: gjyqtari

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Durrës, akuza për deklarim...

Një tjetër i larguar nga sistemi i drejtësisë, pas vendimit të KPK-së për perjashtimin e tij. Bëhet fjalë për Arjan Balliun, gjyqtarin e Apelit...

Favore seksuale dhe 500 euro ryshfet, dënohet me burgim gjyqtari Roland...

Roland Hysi, gjykatësi i Gjykatës së Fierit, u shpall fajtor për korrupsion duke kërkuar favore seksuale nga një qytetare. Ai u dënua me 4,5...

LAJM I FUNDIT/Presidenti Meta dekreton emrin e parë për postin e...

Presidenti Ilir Meta dekreton emërimin e Besnik Muçit në postin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, i cili perben dhe emrin e parë të dekretuar...

“Jam i bindur që s’do i gjendet as kocka e fundit”,...

Eshtë publikuar dhe dëshmia e personit që alarmoi policinë me mesazhin fals për eksploziv në makinën e gjyqtarit të Korçës, Markeljan Kuqo. Personi u raportua...

Zbulohet personi që sinjalizoi me telefon nga burgu gjyqtarin e Korçës

Policia ka identifikuar personin i cili i dërgoi mesazh kërcènues gjyqtarit Markelian Kuqo. Mësohet se telefonata është bërë nga burgu i Drenovës, ndërsa thuhet se...

Telefonatë nga burgu, gjyqtari në Korçë alarmohet pasi merr mesazhin për...

Një gjyqtar në Korçë është alarmuar pasi mori nje mesazh ne telefonin e tij për një bombë. Dyshohet që alarmi është dhënë nga një telefonatë...

Sharkohet gjyqtari në Korçë, i hapin problem milionat e dhuruara nga...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Sotiraq Lubonja, i cili ishte njëherazi...

I pagoi ish-gjyqtarit 30 mijë euro për ta liruar, ekstradohet nga...

Ekstradohet nga Londra, Gentian Doda, 41 vjeçari i cili i pagoi me anë të sekserëve 30.000 euro ish-gjyqtarit Shkëlqim Miri për ta liruar. Në nëntor...

KPK e shkarkoi, ish-gjyqtari zbulon arsyen: Anulova lirimin e Astrit Avdylajt

Ish kreu i Apelit, Shkodër Fuat Vjerdha nuk është dakord me shkarkimin e tij dhe për këtë ai argumenton se ka qëllime të tjëra...

“Luftë klasash”, ish-gjyqtari flet pas shkarkimit nga KPK: Fali Zot se...

Gjyqtari shkodran Fuat Vjerdha e ka konsideruar shkarkimin e tij nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit si një luftë klasash. Në një mesazh të publikuar...