Tag: Edi Rama

Rama: Të hënën publikojmë një plan hapjeje graduale të rrugës së...

Kryeministri Edi Rama jep një tjetër lajm për shqiptarët që kanë mbetur jashtë apo në kufij. Të henen, kryeministri pritet të publikoje planin e...

Kartat e skaduara/Rama publikon letrën drejtuar bankave, thirrje qytetarëve: Aman derman...

Kryeministri Edi Rama sqaron edhe njëherë të gjithë qytetarët, që iu ka skaduar karta e identitetit, se mund ta përdorin atë për të kryer...

Miratohen pagat e para të luftës, Rama njofton dhe për lehtësimin...

Kryeministri Edi Rama tregoi se sot janë miratuar 9 500 pagat e para të luftës për bizneset e vogla që hyjnë në kategorinë që...

“Emigrantët do karantinohen në hotel me shpenzimet e tyre”, Rama tregon...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nuk do të pranohet në kufi asnjë shqiptar që është rezident me letra në një vend të...

“Emigrantët në kufij”/Rama gjen fajtorin: Po nxiten njerëzit drejt kufijve, synojnë...

Kryeministri Edi Rama ka dale ne nje deklarate live nga zyra e tij, duke u ndalur qe ne fillim te lidhjes ne temen e...

Rama poston fotot nga tregu: Brenda ditës njoftojmë rritjen e ndëshkimeve...

Kryeministri Edi Rama në një reagim të fundit  në  rrjetin social “Facebook” është ndalur te masat marra në tregun e Kombinatit. Rama shprehet se disiplinimi...

“5 rastet kur Rama ka vendosur kundër pronarëve”, ish-deputetja: Qeveria të...

Partia Demokratike ka këmbëngulur fort në planin ekonomik per te ndihmuar qytetaret shqiptare pas krizes nga pandemia. Lideri i opozites ka kembengulur ne kryerjen e...

VIDEO/Rama publikon varre masive në Facebook: Kemi hyrë në zonën e...

Kryeministri Rama vijon te jape mesazhe me imazhe te forta per audiencen, per te ndikuar sadopak ne ndergjegjesimin e tyre. Ai ka bërë një...

Edhe këtë fundjave të izoluar, Rama mesazh në Facebook

Edhe kjo fundjave do të jetë me kufizime maksimale për të gjithë qytetarët. Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook ka njoftuar se ashtu...

Kryeministri Edi Rama jep sqarime të reja: Kush nuk do të...

Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qiratë. POSTIMI I PLOTE 🔴 ME AKTIN NORMATIV...