Tag: Edi Rama

FOTO/“Me gruan që më dha jetën”, kështu preferon ta kalojë Rama...

Kryeministri Edi Rama feston sot 56-vjetorin e lindjes dhe me këtë rast ka publikuar një foto me nënën e tij Anetën. “Me gruan që më...

“Po na la COVID-i në shtator”, Rama zbulon objektivat e vjeshtës...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar dy aktivitete për të cilat kanë rënë dakord me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti për t’u zhvilluar në vjeshtë...

VIDEO/Çelet gara për koncesionin, Milot-Fier për 1 orë e 15 minuta...

Çelet gara për segmentin rrugor Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë detaje lidhur me këtë projekt. Segmenti Milot-Fier, pjesë...

Zmbrapset Rama: Do tërheq padinë ndaj Haradinajt

Kryeministri Rama ka njoftuar heqjen dorë nga padia ndaj ish-kryeministrit të Kosovës Edi Rama.  Njoftimi është dhënë gjatë konferencës për shtyp të kryeministrit pas...

VIDEO/ Ka nisur numerimi mprapsht per Edi Ramen

Sekretari i Pergjithshem Gazment Bardhi kanpostuar nje video ku theksohet mosmbajtja e premtimeve per te luftuar korrupsionin. “Edi Rama u ka bere shqiptareve keq me...

“Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit”, flet Rama për herë të parë:...

Kryeministri Edi Rama ka folur per here te pare në Kuvend mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim...

“I more pagat ti mo”, Rama nxjerr kamarierin të flasë: Rrena...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në fshatin Derven rrugës për në Thumanë duke pyetur kamarierin dhe pronarin e një lokali nëse i kishin marrë...

VIDEO/Rama nga Kuvendi: FAKT! Shqipëria sot ka një bilanc pozitiv në...

Në seancën e sotme plenare, duke iu përgjigjur komenteve të deputetit Halit Valteri rreth situatës së kriminalitetit në vend, kryeministri Rama u shpreh se...

Tabaku përball Ramën me deklaratat: Synimi i gënjeshtarit kronik, t’u marrë...

Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, shkruan se kreu i qeverisë ka vetëm një synim t’u marrë...

VIDEO/”Rritja e shifrave e pritshme”, Rama paralajmëron rimbylljen dhe nuk lejon...

Kryeministri Edi Rama në një dalje publike në lidhje me situatën e shkaktuar nga koronavirusi, deklaroi se rritja e rasteve të të infektuarve ishte...