Tag: Edi Rama

“Mos hapni llafe që s’do jem në Vlorë”/Rama zbulon se ku...

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar pasditen e sotme se do të kandidojë si deputet sërish në Vlorë, ndërsa i ka kërkuar njerëzve që të...

Rama zbulon shifrën, ja sa do të rriten pagat e mjekëve...

Gjatë një bashkëbisedimi me stafin mjekësor, kryeministri Rama ka folu për rritjen e pagave, ndërsa theksoi se do të bëhet një ndërhyrje me synimin...

Rama zbulon pse nuk e priti kancelarja gjermane, e vërteta e...

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

“I nxori socialistët nga shkretëtira pas varrosjes së Partisë së Punës”,...

Kryeministri Edi Rama ka uruar paraardhësin e tij në krye të Partisë Socialiste Fatos Nano në përvjetorin e tij të lindjes. Sipas Rames, mbase pa...

Rama viziton Athinën më 15 dhe 16 shtator, zbulohet agjenda paraprake

Kryeministri Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit...

“Rama fshihet pas grave për të ruajtur listat e mbyllura”, deklarata...

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se kryeministri Edi Rama për të ruajtur pushtetin me lista të mbyllura, po fshihet pas grave me...

Pas mjekëve qeveria premtim për mësuesit, Rama: Po mendojmë rritje financiare,...

Kreu i qeverisë Edi Rama vijon me premtimet e tij për rritjen e rrogave ndaj mësuesve, teksa tha se kjo mundësi do të shihet...

Dita e zgjedhjeve, Rama i hapur përveç një date

Kryeministri Edi Rama nuk ka dhënë asnjë deklaratë pas takimit me Presidentin Ilir Meta se çfarë date ka propozuar për zhvillimin e zgjedhjeve te...

Ulet Rama: S’ka marrëveshje me Greqinë pa miratimin e Presidentit!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nga Vlora çështjen e kufirit detar me Greqinë, teksa kjo e fundit ka deklaruar se do të kërkojë zgjerimin...

Rama publikon monumentin e të atit: Ata që do kujtojnë luftën...

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka kujtuar 100-vjetorin e luftës së Vlorës. Ai ka postuar një video ku tregon me krenari se...