Tag: Edi Rama

“Falje deti grekut?” Rama jep sqarime: Unë dhe Partia Socialiste, mund...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratën e Greqisë për zgjerimin me 12 milje. Përmes një statusi në facebook Rama shkruan se mjedisi politik...

Reagon sërish Rama: Kjo çmenduri, në radhë për të kaluar kufirin!...

Kryeministri Rama ka reaguar sëfundmi në lidhje me situatën kaotike në Kakavijë duke theksuar se nuk bëhet fjalë për diskriminim ndaj shqiptarëve, por gjithçka...

E vërteta e dedikimit me vargje për Anetën, Berisha: Rama nderoi...

Kryeministri Edi Rama postoi disa vargje në rrjetet sociale, per te nderuar nenen e tij dhe per ti shprehur mirenjohjen e tij. Por te vargjet...

Moderatorja e njohur mbetet pa fjalë nga dedikimi i Ramës për...

Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë, pas humbjes së nënës së tij Anetës, bëri një dedikim me fjalë prekëse.Por duket se këto fjalë...

E FUNDIT/Shuhet nëna e Edi Ramës

Shuhet në moshën 82-vjeçare Aneta Rama. Zemra e nënës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e dha vetë...

Rama shpreson mos të jetë infektuar nga Veliaj: E kam mbajtur...

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Lezhës ka folur për infektimin nga COVID-19, të kryebashkiakut Erion Veliaj. Sebashku me drejtoreshën e AZHBR, Frida Krifca, në...

Rama shfaqet me maskë dhe apelon: Mbajeni në ambientet e mbyllura

Përmes një postimi në ‘Facebook’, kryeministri Edi Rama i bën thirrje qytetarëve që në ambientet e mbyllura të përdorin maska, për të mbrojtur veten...

Arrestimi i komisionerëve, Rama pranon gabimin: Mësimi që po na jep...

Nje reagim lidhur me arrestimet e sotme te SPAK ka ardhur nga kryeministri Edi Rama. Sipas tij, arrestimi i komisionerëve, 14 të pandehur të PD-LSI...

Ditëlindja e Zahos, Linda Rama publikon foton e veçantë me kryeministrin...

Djali i vogël i kryeministrit Edi Rama bën sot 6 vjeç dhe është e ëma, Linda Rama që ka bërë publike një foto nga...

Rama thumbon që në mëngjes: Fundjavë mbrëmjesh me muzikën e natyrës...

Kryeministri Rama e ka nisur ditën e sotëm me pamje nga Llogorja. Por Rama duket se ka hedhur edhe një “kunj” duke uruar fundjavë të...