Rama publikon monumentin e të atit: Ata që do kujtojnë luftën e Vlorës do përulen para veprës së tij

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka kujtuar 100-vjetorin e luftës së Vlorës.

Ai ka postuar një video ku tregon me krenari se këtë monument e ka bërë babai i tij Kristaq Rama, duke shtuar se në të gjenden kujtimet e luftës së popullit vlonjat.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/367076050963071/?t=0&v=367076050963071

“Në këtë ditë të veçantë të 100 vjetorit të Luftës së Vlorës, kur duke ju uruar një ditë të mbarë nuk e fsheh dot kënaqësinë që më jep kjo video e monumentit ku shoh duart e tim eti, Kristaq Ramës, s’rri dot pa ju thënë se ndjehem bukur, shumë bukur, për faktin se kushdo që do ta përkujtojë atë luftë do të përulet përballë kësaj vepre, e cila e mbart me seriozitet përballë kohës që ikën barrën e kujtimit për Luftën e Vlorës?”,-shkruan ai.
/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje