Tag: venecia

VIDEO/Pas takimit me ‘Venecian’ Basha akoma më i vendosur, paralajmëron dhe...

Kreu i Partisë Demokratike përsëriti se rruga e vetme për të dalë nga kriza e thellë politike dhe kushtetuese në cilën është futur vendi...

AXHENDA/Komisioni i Venecias sërish në Tiranë, këtë herë për paketën Antishpifje

Sot, në Tiranë, nis takimet një delegacion i Komisionit të Venecias, lidhur me  Paketën Antishpifje. Kjo e fundit u kundërshtua shumë nga organizatat mediatike dhe...

FOTO/Rudina dhe Mark Frroku shijojnë pushimet e para së bashku

Vetëm disa jave me pare, Rudina Dembacaj bëri publike lidhjen e saj të dashurisë me ish-deputetin Mark Frroku. Ajo shkruante me heret ne nje postim...

As Meta nuk toleron, do të çojë Kuvendin në Venecia

Në një tjetër reagim brenda pak minutash për dërgimin sërish në Venecia të çështjes së hetimit të Presidentit, zëdhënësi i këtij të fundit Tedi...

Mazhoranca çon sërish Metën në Venecia, çfarë kërkojnë këtë herë

Maxhoranca çon sërish presidentin Ilir Meta në Venecia. Komisioni Hetimor përgatiti 5 pyetje për të cilat kërkojnë opinion ligjor nga organi i lartë të...

FOTO/Përmbytje si asnjëherë më parë, kryebashkiaku i Venecias konfirmon viktimat: E...

Kryebashkiaku i Venecias ka zbuluar mes fotosh situatën e rende në qytetin histortik. Aai shihet teksa ecën nëpër qytetin e përmbytur një ditë pas...

“Konfirmoi të gjitha qëndrimet e mia”, Meta: Opinioni final pësoi ndryshime...

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerëson se Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë, kreu...

Komisioni i Venecias publikon verdiktin final, çfarë thuhet në raport për...

Komisioni i Venecias ka publikuar në faqen zyrtare draft-opinionin në lidhje me çdkretimin e zgjedhjeve të datës 30 qershor, veprim ky që shtyu maxhorancën...

ZYRTARE/Komisioni i Venecias: Veprimet e Metës nuk justifikojnë nisjen e procedurave...

Nisja e procedurave për shkarkimin e Presidentit mund të mos jetë e justifikuar, pasi ai nuk ka kryer shkelje të rëndë kushtetuese, pavarësisht se...

Zëdhënësi i Metës replikon me Ballën: Hëngre dajak të fortë e...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar së fundmi, dukeu vendosur në rolin e një eksperti, teksa ka komentuar veprimet...