Tag: venecia

“Venecia i vuri vulën drejtësisë”, PD reagon pas kalimit të raportit:...

Partia Demokratike reagon nepemjet ish-deputetit Edmond Spaho, lidhur me miratimin ne Kuvend te raportit e Venecias, qe e nxjerr presidentin Meta pa asnje shkelje...

Çfarë do të ndodhë me Kushtetuesen pas opinionit të Venecias? Presidenca...

Pas publikimit të raportit nga Komisioni i Venecias sa i takon zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, vjen një reagim nga zëdhënësi i Presidentit...

“Zgjati shumë”, Meta falenderim për shqiptarët: Venecia asnjë vërejtje apo kritika...

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka cituar disa paragrafë të Komisionit të Venecias që bëjnë fajtor ish-kreun...

PD: Venecia frenoi tentativat antidemokratike të kryeministrit, 15 kushtet janë për...

PD ka reaguar përmes nënkryetarit Edmond Spaho, lidhur me opinionet e Komisionit të Venecias lidhur me Gjykatën kushtetuese si edhe ligjin ‘Antishpifje’. Në një deklaratë...

‘Venecia’ i dha të drejtë Metës, reagon Balla: Opinioni të mos...

Një ditë pas publikimit të dy raporteve nga Komisioni i Venecias në lidhje me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, apo dhe paketën Anti-Shpifje,...

Këshilltarët e Metës ironizojnë Ramën: Qershori i dytë

Këshilltarët e Presidentit Ilir Meta kanë zgjedhur bluzat me nënshkrimin ‘’Venecia’’ për të ironizuar mazhorancën për draft opinionin nga Komisioni i Venecias për emërimet...

PD pershendet vendimin e Venecias per Presidentin dhe Kushtetuesen

Venecia shpetoi Gjykaten Kushtetuese ndersa Presidenti nuk ka bere asnje shkelje thuhet ne nje reagim te Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. “Përshëndes vendimin...

DOKUMENTI/ Pollo komenton vleresimin e Venecias per ligjet ‘antishpifje’

Ish kreu i Komisionit te Medias ne vitet 2013-2017, Genc Pollo paralajmeron mundesine e rrezimit te ligjeve per median online nga Venecia. “Po dëgjoj se...

Komisioni i Venecias vendos datën e sesionit plenar, kur shqyrtohen emërimet...

Komisioni i Venecis do të mblidhet në qershor. Komisioni i Venecias ka caktuar datat 18 dhe 19 qershor për sesionin plenar, në të cilin...

Çështja ‘Meta’ me rëndësi për mazhorancën dhe në kohë pandemie, çfarë...

Komisioni Hetimor për ligjshmërinë e veprimtarisë së Presidentit Ilir Meta pritet të shtyhet me 3 muaj. Burimet bëjnë të ditur se Komisioni Hetimor do të...