Tag: venecia

“Konfirmoi të gjitha qëndrimet e mia”, Meta: Opinioni final pësoi ndryshime...

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerëson se Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë, kreu...

Komisioni i Venecias publikon verdiktin final, çfarë thuhet në raport për...

Komisioni i Venecias ka publikuar në faqen zyrtare draft-opinionin në lidhje me çdkretimin e zgjedhjeve të datës 30 qershor, veprim ky që shtyu maxhorancën...

ZYRTARE/Komisioni i Venecias: Veprimet e Metës nuk justifikojnë nisjen e procedurave...

Nisja e procedurave për shkarkimin e Presidentit mund të mos jetë e justifikuar, pasi ai nuk ka kryer shkelje të rëndë kushtetuese, pavarësisht se...

Zëdhënësi i Metës replikon me Ballën: Hëngre dajak të fortë e...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar së fundmi, dukeu vendosur në rolin e një eksperti, teksa ka komentuar veprimet...

Meta letër Presidentit të Komisionit të Venecias: Draft-opinioni është kontradiktor me...

Presidenti  Ilir Meta ka publikuar opinionin e tij ndaj qendrimit të Komisionit të Venecias lidhur me vleresimin e tyre ndaj çdekretimit të 30-Qershorit. Sipas ...

Komisioni i Venecias kritika për ligjin e pronave: I mungon qartësia...

Komisioni i Venecias ka bërë publike sot draft opinionin ndaj ligjit të pronave. Në draft, Komisioni ka dhënë edhe disa rekomandime dhe propozime për...

“Mbrojtje e shkëlqyer e Kushtetutës”, Presidenca njoftim të rëndësishëm: Lëvizja e...

Teksa vëmendja është përqëndruar tek raporti i komisionit të Venecias, ka patur dhe reagime të shumta, te cilat bazohen ne interpretime të ndryshme, varesisht...

Rilindja nxiton të marrë vendime, grupi i PS vendos kush do...

Rilindasit vijojnë ende të jenë të fokusuar tek shkarkimi i presidentit Ilir Meta, dhe pse në zhvillimet e fundit, u vu re se presidenti...

“Fitoret e pakërkuara të Ilir Metës”

Ish-deputeti Petrit Vasili ka analizuar gjithë sjelljen e presidentit Ilir Meta duke iu referuar rasteve të fundit. Kështu deklaron nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili....

“Merruni me zhdukjen e drogës në kontinierë”, Vasili acarohet: Të sëmurë...

Raporti paraprak i Venecias ka ndarë në dy kahë politikanët, të cilët sigurisht i japin interpretimin që iu volet më shumë totalisht sipas bindjes...