Tag: venecia

VENECIA/”Në kohë pandemie gjejnë kohë të merren me politikë”, reagon me...

Pas lajmit për shtyrjen e publikimit të opinionit final të Komisionit të Venecias, ka reaguar edhe Presidenca. Presidenca shprehet se: Fatkeqësisht konstatojmë se dhe...

Paloka: Venecia i dha te drejte Presidentit, do vazhdojme ta mbeshtesim

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i kërkon mazhorancës të reflektojë, pas publikimit të raportit paraprak të Venecias, që sipas tij, legjitimoi veprimet e...

Zëri i Amerikës zbardh raportin e plotë të ‘Venecias’: KED shkeli...

Zëri i Amerikës ka zbardhur detaje nga raporti paraprak i Komisionit të Venecias për çështjen e Gjykatës Kushtetuese. Duhet thënë se raporti është një shuplakë...

Frika nga koronavirusi/Komisioni i Venecias anulon vizitën, do publikonte raportet për...

Frika nga koronavirusi ka sjellë dhe anulimin e vizites së Komisionit të  Venecias në sesionin e 20-21 marsit në Tiranë. Vizita e tyre ishte parashikuar...

VIDEO/Pas takimit me ‘Venecian’ Basha akoma më i vendosur, paralajmëron dhe...

Kreu i Partisë Demokratike përsëriti se rruga e vetme për të dalë nga kriza e thellë politike dhe kushtetuese në cilën është futur vendi...

AXHENDA/Komisioni i Venecias sërish në Tiranë, këtë herë për paketën Antishpifje

Sot, në Tiranë, nis takimet një delegacion i Komisionit të Venecias, lidhur me  Paketën Antishpifje. Kjo e fundit u kundërshtua shumë nga organizatat mediatike dhe...

FOTO/Rudina dhe Mark Frroku shijojnë pushimet e para së bashku

Vetëm disa jave me pare, Rudina Dembacaj bëri publike lidhjen e saj të dashurisë me ish-deputetin Mark Frroku. Ajo shkruante me heret ne nje postim...

As Meta nuk toleron, do të çojë Kuvendin në Venecia

Në një tjetër reagim brenda pak minutash për dërgimin sërish në Venecia të çështjes së hetimit të Presidentit, zëdhënësi i këtij të fundit Tedi...

Mazhoranca çon sërish Metën në Venecia, çfarë kërkojnë këtë herë

Maxhoranca çon sërish presidentin Ilir Meta në Venecia. Komisioni Hetimor përgatiti 5 pyetje për të cilat kërkojnë opinion ligjor nga organi i lartë të...

FOTO/Përmbytje si asnjëherë më parë, kryebashkiaku i Venecias konfirmon viktimat: E...

Kryebashkiaku i Venecias ka zbuluar mes fotosh situatën e rende në qytetin histortik. Aai shihet teksa ecën nëpër qytetin e përmbytur një ditë pas...