Frika nga koronavirusi/Komisioni i Venecias anulon vizitën, do publikonte raportet për dy çështjet e mëdha

Ndaje

Frika nga koronavirusi ka sjellë dhe anulimin e vizites së Komisionit të  Venecias në sesionin e 20-21 marsit në Tiranë.

Vizita e tyre ishte parashikuar në datën 20 mars, Kujtojmë se në këtë sesion Komisioni i Venecias do të publikonte dy raporte për Shqipërinë, mbi emërimet e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese dhe për paketën ligjore anti-shpifje.

Ky komision pati edhe një vizitë në 13-14 shkurt, me një delegacion fakt-mbledhës për çështjen e presidenti dhe ligjin anti-shpifje.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje