Tirana përmbys Partizanin, 2 gola në pak minuta, spektakël në “Air Albania”

Ndaje

Tirana eshte duke udhëhequr lojën ndaj Partizanit në Air Albania Stadium. Kjo ndjeshjeqe në 19 minutat e para të lojës u shoqerua me 3 gola dhe një karton të kuq. Partizani i ka shënuar golin e parë Tiranës përmes Ëilliam Cordeiro.

Goli u shënua në minutën e 6 të sfidës ndërkohë që ajo ka nisur me incidentet të vazhdueshme mes tifozëve dhe rojeve të sigurisë si deh policisë.

Në të 16-tën Tirana fiton një penallti me Torassan. Pasi arbitri sinjalizoi penalltinë i dha të kuq edhe mbrojtësit të Partizanit Eneo Bitri. Nga pika e bardhë e penalltisë Batha u tregua i saktë.

Tre minuta më pas sërish Torassa fiton penallti dhe Batha kësaj radhe e çon në trekëndësh për të ndëshkuar për herë të dytë radhazi ish- skuadrën e tij Partizanin.

E ndërsa ndeshja filloi në orën 19:00 për shkak se policia këmbëngul se tifozët duhet të futen vetëm me ID, shumë prej tyre, ultras të Partizanit kanë mbetur jashtë pasi nuk e pranojnë këtë kusht.

vijon..

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje