Tag: Partizani

Detaje tronditëse nga portieri i Partizanit, u ngjit në pallat pas...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e një dite më parë që tronditi botën e futbollit, por edhe opinionin publik. U raportua...

Klubi i Partizanit reagon për portierin që u hodh nga kati...

Klubi i Partizanit ka reguar në lidhje me incidentin e portierit të tyre të dytë Aldo Teqja, i cili u vetëhodh këtë mbrëmje nga...

Dhuna në derbin kryeqytetas, disiplina publikon vendimet, kush mori dënimin e...

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka shqyrtuar parregullsitë në futbollin shqiptar në fundjavën e kaluar, me vëmendje kryesore ngjarjet në derbin mes Tiranës dhe...

DETAJE/Dhuna masive në derbin kryeqytetas, policia procedon disa persona, 1 i...

Pas përplasjeve gjatë ndeshjes së mbrëmjes, policia ka proceduar 9 tifozë. Ata janë proceduar për aktet e dhunës gjatë ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar...

Partizani e nis me këmbë të mbarë, rezultat premtues për kualifikimin...

Eshtë zhvilluar ndeshja e parë për skuadrën shqiptare, e vlefshme për ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa...

Lajm i keq per Partizanin, humb jeten tragjikisht futbollisti

Klubi i Partizanit dha një lajm mjaft të hidhur mesditën e sotme ne lidhje me nje prej lojtareve te vet. Ish-futbollisti Arber Aliu është ndarë...

I riktheu te titulli, Skënder Gega largohet nga Partizani

Zyrtarizohet gjithçka. Skënder Gega nuk do të jetë trajner i Partizanit për sezonin e ardhshëm. Konfirmimi ka ardhur nga faqja zyrtare e klubit kryeqytetas, që...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Mbyllet në barazim Partizani-Laçi, plas sherri në tribunën ‘Vip’

Përfundimi i ndeshjes Partizani-Laçi, i mbyllur me rezultatin 1-1, ka sjellë tensione dhe përplasje në tribunën vip. Siç duket nga fotot e mëposhtme, forca të...

Dëmtohen Lila e Binaku, Panuçi fton lojtarin e Partizanit në kombëtare

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se për shkaqe dëmtimi, nga grumbullimi i ekipit kombëtar pas ekzaminimeve mjekësore të nevojshme largohen Andi Lila dhe Egzon...