Tag: ndeshje

Shtohen masat për ndeshjen e Tiranës me ekipin serb, policia publikon...

Policia e Tiranës ka shtuar masat për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve Tirana – Crvena Zvezda...

Tirana përmbys Partizanin, 2 gola në pak minuta, spektakël në “Air...

Tirana eshte duke udhëhequr lojën ndaj Partizanit në Air Albania Stadium. Kjo ndjeshjeqe në 19 minutat e para të lojës u shoqerua me 3...

Policia blindon kryeqytetin për derbin Partizani-Tirana, rrugët që bllokohen

Policia e shtetit ke bere me dije masat  për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë ndeshjes sportive "Derbi" që do zhvillohet në stadiumin "Air...

Jo më tabu, UEFA zgjedh gjyqtarët shqiptarë në Europa League

Tashmë duhet të ndjehemi me fat, pasi sportistët tanë po trajtohen me shumë seriozitet në përfaqësimet e huaja. Qeveria e futbollit Europian, UEFA ka...

Françesko Toti i ftuari special, zbardhet axhenda e nesërme në “Air...

Jo vetëm kontrolle të rrepta dhe uniforma blu pa fund… E nesërmja duhet të jetë festë për tifozët kuqezi, të paktën për ata që...

Pamjet e dhunës në ndeshje, flet trajneri: Falenderoj Zotin që dolëm...

Pasditen e sotme është luajtur ndeshja mes Këlcyrës dhe Maliqit e vlefshme për grupin B të Kategorisë së Dytë. Por ajo është shoqëruar me incidente...

Ndeshja “Shqipëri – Francë” në stadiumin e ri, mbi 1600 mijë...

Ndeshja Shqipëri-Francë pritet të sjellë në Shqipëri qindra personalitete nga bota e sportit dhe jo vetem, pasi do të inagurohet dhe Arena Kombëtare, stadiumi...

Publikohet lista e lojtarëve, trajneri Reja me risi në ndeshjet...

Trajneri i Kombëtares shiptare, Edi Reja ka publikur kete te diele listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e tetorit me Turqinë dhe...

Dhuna në derbin kryeqytetas, disiplina publikon vendimet, kush mori dënimin e...

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka shqyrtuar parregullsitë në futbollin shqiptar në fundjavën e kaluar, me vëmendje kryesore ngjarjet në derbin mes Tiranës dhe...

Fundjava e të mëdhenjve vjen me përballjet për titull: Barcelona në...

Ndeshje plot emocion pritet të zhvillohen sot, përsa i përket kampionateve të ndryshme në botè. Në Itali, Seria A, sjell në fushë sot Juventusin që...