Tag: Serbia

DETAJE/Manovra e Kurtit, mblodhi qeverinë pa LDK dhe hoqi taksën ndaj...

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje në të cilën ka miratuar heqjen e tarifës ndaj Serbisë për lëndën e parë. Ndërsa ministrat e...

Koronavirusi përhapet në Serbi, personi i infektuar ishte kthyer nga Budapesti

Në Serbi është konfirmuar rasti i parë me koronavirusin e ri, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Zllatibor Llonçar. I infektuari, është një burrë 43 vjeç nga...

Kosova nënshkruan një tjetër marrëveshje me Serbinë, sërish ndërhyn Amerika

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit...

Takimi i parë mes Albin Kurtit dhe Vuçiçit, caktohet vendi dhe...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet të takohet për herë të parë në muajin mars me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Kurti...

Amerika lidh Kosovën me Serbinë edhe me tren, marrëveshja e re

Kosova po shihet të arrije disa marreveshje premtuese me Serbinë. Pasi u nënshkrua marrëveshja për linjën e parë ajrore Prishtinë-Beograd, që u konsiderua historike...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë i ‘tërheq veshin’ qeverisë: Të luajë rol...

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka reaguar së fundmi duke dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Keshilli ka bërë një apel si...

Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, reagon PD: Heshtja...

Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë zyrtare, PD shprehet se në përbërje të...

“Shengeni i vogël”, Kurti planifikon takim me Ramën: Dua që Shqipëria...

"Shengeni Ballkanik" solli reagime të forta, ku shumë vunë në dukje mungesën e Kosovës dhe kishte nga ato komente që e cilësonin marrëveshjen të...

“E papranueshme që një nismë Rajonale lë jashtë Kosovën”, PDIU: Shqipëria...

PDIU ka reaguar pas takimit të Edi Ramës me liderët e Ballkanit (Serbisë dhe Maqedonisë) lidhur me mini-schengen, e propozuar per t'i dhene liri...

“Nuk na lënë amerikanët të bëjmë zgjedhje të parakohshme”, Ish-ministri: Çfarë...

Ish-ministri Ylli Manjani komenton zërat e fundit të cilët kanë qarkulluar idenë se amerikanët nuk lejojnë zgjedhjet në Shqipëri për shkak të problemit Serbi...