Tag: Serbia

KOMENT/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë e...

Nga Genc Pollo Kur në kuadrin e një turi europian në qershor 2007 presidenti amerikan George W. Bush vizitoi edhe Shqipërinë, nderimet e veçanta shtetërore dhe...

Marrëveshja/Haradinaj i vendos një kusht Hotit para bisedimeve në Amerikë: Nuk...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që të mos e nënshkruajë marrëveshjen me...

Vendoset data e takimit në Shtëpinë e Bardhë, liderët e Kosovës...

I dërguari special i administratës së Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e...

Paralajmërimi për rikthimin e kufizimeve, në Serbi shpërthejnë protestat, përleshje e...

Keshtu iu pergjigj populli serb parlamentit te saj dhe qeverise, teksa rrezikojne te kthehen ne izolimin e muajve te meparshem. Mijëra protestues luftuan duke zhvilluar...

Rikthehen bisedimet me Kosovën e Serbinë, data dhe vendi i takimit...

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Infektohen me Covid-19, tre zyrtarë të lartë në Serbi

3 zyrtarë të lartë në Serbi kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mediat serbe kanë bërë me dije se janë prekur me sëmundjen vdekjeprurëse Drejtori...

Kosova heq masat e reciprocitetit, Kurti thumba: Edhe të shtunën punojnë...

Nën udhëheqjen e kryeministrit Hoti, ekzekutivi ka shfuqizuar vendimin e datës 20 mars 2020 të qeverisë së kaluar Kurti për zbatimin gradual të reciprocitetit...

Serbia vendos hapjen e kufijve, hiqet karantina 14-ditore për këdo që...

Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të vendit, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e...

Serbia vendos hapjen e kufijve, mes vendeve që do lejohet udhëtimi...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic, tha se Serbia, nga 1 qershori, do t’i rihapë kufijtë për shtetasit e Bosnje dhe Hercegovinës, Malit...

Dy libra të autorit Bytyçi: Kosova kërcënohet nga Serbia e Madhe

Dy libra në anglisht mbi Kosovën të autorit Enver Bytyçi Nga Frank Shkreli Autori dhe eksperti i çështjeve ndërkombëtare dhe të Evropës jug-lindore, Profesori i shkencave...