Vendoset data e takimit në Shtëpinë e Bardhë, liderët e Kosovës dhe Serbisë konfirmojnë pjesëmarrjen

0Shares
0
Ambasadori Richard Grenell dhe Presidenti amerikan Donald Trump

I dërguari special i administratës së Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime në 2 shtator.

Lajmin e bëri të ditur në rrjetin social “Twitter”. “Ne jemi të lumtur të njoftojmë se liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator, për një bisedim”, shkruan Grenell.

Sakaq  presidenti Vuçiç dhe kryeministri Hoti kane konfirmuar prezencen e tyre ne 2 Shtator.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje