Tag: Serbia

VIDEO/Vendoset tanku në stadiumin e Beogradit, Berisha: Luftënxitëse! Të reagojë UEFA

Sot ndeshen në Beograd, në stadiumin “Ylli i Kuq”, përfaqësueset e Serbisë dhe Kroacisë. Prej dy ditësh, para stadiumit është vendosur një tank serb,...

Lajmi nga Dacic: Trump viziton së shpejti Serbinë

Ivica Daçiç ka dhene sot një informacion të ri. Ai ka bere me dije se do te ketë vizitë nga Donald Trump në Beograd...

“U pikëlluan nga shqiponja”, stilisti tregon detaje për Serbinë në Eurovision:...

Edhe pse Eurosong 2019 përfundoi, dhe ato që mbeten janë kujtimet.  Një të tillë na ka treguar dhe stilisti i Jonida Maliqit. Këngëtarja kishte marrë...

FOTO/Një tjetër artiste shqiptare korr sukses të madh, çmenden mediat serbe

Makeup artistja e njohur me origjinë shqiptare, Foinika Kay arritjen më të madhe të saj në industrinë e grimit e ka pagëzuar me emrin...

Fotoja e përdhunimit të gruas kosovare mund të jetë e falsifikuar,...

Flora Brovina, deputetja nga Kosova, si duket ka vendosur ta sakrifikojë vetën duke mos treguar se kush e mashtroi. Ajo thotë që fotografinë nuk...

Fotografia e përdhunimit të gruas kosovare, Prokuroria Speciale nis hetimin

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njoftoi se do të hapë hetime për dhunimin e një 35 vjeçare nga forcat serbe, për të cilin...

Masakra në Bosnjë, Gjykata e Hagës dënon me burgim të përjetshëm...

Ish-presidenti i Republikës Srpska, Radovan Karaxhiç, është dënuar sot me burgim të përjetshëm. Karaxhiç është dënuar më 2016 me 40 vjet burg, duke u shpallur...

Serbia “zjen” nga protestat masive, Vuçiç akuzon ndërkombëtarët: Veprimet tuaja me...

Situata në Serbi i përngjason asaj të Shqipërisë, ku ka protesta masive të qytetarëve. Protestat po bëhen kundër presidentit të Serbisë ndërsa vetë, Aleksandar Vuçiç...

VIDEO/Serbia dërgon këngëtaren kosovare në Eurovision

Serbia ka përcaktuar emrin e këngëtarit që do të përfaqësojë shtetin në kompeticionin europian të këngës. Me të përfunduar festivali "Beovizija 2019"" është bërë i...

Rusia kërkon t’i japë Serbisë Mitrovicën, çështja shqiptare në udhëkryq të...

Nga Spartak Ngjela: Rusia kërkon t'i japë Serbisë Mitrovicën, në mënyrë që vetë të  investojë atje përpara sesa Serbia të hyjë në Bashkimin Europian. Rusia...