Tag: messi

FOTO/Modelja e ‘Miss BumBum’ e çmendur pas Messit, bën tatuazh emrin...

Emri i LIONEL MESSI është gdhendur në historinë e Barcelonës, në trofe të panumërta dhe tani së fundmi dhe në fundshpinën e modeles super...

Messi e merr Këpucën e Artë, i tregon “targën” Ronaldos

Lionel Messi e ka marrë çmimin e pestë rekord “Këpuca e Artë”, si golashënuesi më i mirë në të gjitha ligat evropiane sezonin e...

Modriç sulmon Ronaldon dhe Messin: Mendojnë se Topi i Artë ka...

Fituesi i Topit të Artë, Luka Modriç, ka kritikuar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për mos paraqitjen e tyre në ceremoninë e këtij viti. Ylli...

Modriç i jep fund dominimit të Messit dhe Ronaldos, fiton “Topin...

Mesfushori i Real Madridit dhe Kroacisë Luka Modriç fitoi Topin e Artë të vitit 2018, duke u bërë lojtari i parë i cili thyeu...

Ronaldo apo Messi?/ Argjentinasi i “lë targën” portugezit në El Clasico

Cili ishte më i mirë kur klubi nga kryeqyteti takohet me gjigantët katalunas? Portali Goal sjell statistikat El Clasico, është derbi i përplasjes së dy...

Ronaldo apo Messi? Ja kë zgjedh ish-sulmuesi i Manchester United dhe...

Si një lojtar që kishte mundësinë të luante me Cristiano Ronaldon në Manchester United dhe Lionel Messi me kombëtaren e Argjentinës, Carlos Tevez ka...

FOTO/Messi dhe Suarez miq jo vetëm në fushë, edhe në pushime...

Jo vetëm në fushë por edhe jashtë saj Lionel Messi dhe Luis Suarez janë shumë të afërt. Dy yjet e futbollit kaluan pushimet së bashku...

Martohet mes luksit Fabregas, marrin pjesë shumë futbollistë (FOTO)

Një familje e tërë futbollistësh u mblodhën në Ibiza për ta festuar martesën e Cesc Fabregas me Daniella Semann. Fabregas dhe Daniella janë në lidhje...

FOTO/Nuk shkëlqeu shumë në Botëror, ku ndodhet Leo Messi

Sulmuesi argjentinas kaloi një javë pushime në Karaibe me gruan e tij dhe tre fëmijë dhe bëri një ndalesë të shkurtër në Barcelonë përpara...

Botërori 2018/ Finalja e parakohshme Argjentinë- Francë, Uruguaji sfidon Portugalinë

Sot është dita kur yjet më të talentuara të futbollit do të zbresin në fushë. Në njërin krah zbret Messi në krahun tjetër zbret...