Modriç sulmon Ronaldon dhe Messin: Mendojnë se Topi i Artë ka vlerë vetëm kur e fitojnë ata

Ndaje

Fituesi i Topit të Artë, Luka Modriç, ka kritikuar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për mos paraqitjen e tyre në ceremoninë e këtij viti.

Ylli kroat nuk e cilëson të duhur sjelljen e dy ish-fituesve, duke i quajtur jo të ndershëm dhe fyes ndaj ceremonisë.

Sipas tij, trofeu ka vlerë vetëm kur i marrin ato. As Messi as Ronaldo nuk ishin të pranishëm për të parë Topin e Artë ashtu sikurse bëjnë sa herë janë të dy fitues.

Duke folur në një intervistë ekskluzive në vendin e tij, Modriç ishte padyshim i pakënaqur me sjelljen e tyre.

“Nuk mund të them pse dikush nuk mori pjesë – kjo është zgjedhja e tyre”, tha Modric për Sportske Novosti. “Por a është logjike kjo?

Modrici i dha fund dominimit 10-vjeçar të Ronaldo-Messit,në garën për Topin e Artë, ku brenda 10 vjetëve Messi e Ronaldo morën nga pesë Topa të Artë secili./Droni.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje