Ronaldo apo Messi? Ja kë zgjedh ish-sulmuesi i Manchester United dhe Argjentinës

Ndaje

Si një lojtar që kishte mundësinë të luante me Cristiano Ronaldon në Manchester United dhe Lionel Messi me kombëtaren e Argjentinës, Carlos Tevez ka treguar se dallimi kryesor midis dy yjeve të dekadës së fundit është se bashkëatdhetari i tij ka një talent të natyrshëm në futboll.

Sulmuesi i Boca Juniors ka pretenduar që në kontrast me Messin, Ronaldo ka arritur të zhvillojë aftësitë e tij përmes trajnimit intensiv dhe duke kaluar orë në palestër.

 “Unë kurrë nuk kam parë Messin në palestër, ose stërvitje se si ta ndal topin”,-tha ai gjatë një bisede me të rinjtë në famullinë e Shpirtit të Shenjtë të San Isidro.

Është diçka e natyrshme për të, por siç e shihni, para se ai të mos marrë goditje të lira dhe sot ai i godet ata në këndin e lartë. Cristiano kalon gjithë ditën në palestër , siç është një obsesion që ai ka. Ne stërviteshim në orën 9.00 me United, por arritëm në orën 8.00 dhe ai ishte tashmë atje”,-vazhdoi ai. “Arritëm në orën 7:30 dhe ndonjëherë ishte atje. Cristiano përgatitet të jetë më i miri dhe për Lionelin çdo gjë vjen natyrshëm. Ky është ndryshimi i madh që unë shoh në mes të dy lojtarëve më të mirë në planet sot. Messi luan një sport tjetër, ai bën atë që dëshiron dhe kur dëshiron.”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje