Tag: messi

Botërori 2018/O sot o kurrë, Argjentina e Messit luan shansin e...

Sot në orën 16:00 luhen ndeshjet e grupit C. Një grup që duket i zgjidhur në letër, ku Danimarka ka 4 pikë dhe Franca...

FOTO/Humbi penalltinë e fitores/Tifozët e Argjentinës i japin zemër Messit

I cilësuar si një skuadër e vogël për të marrë pjesë në një Kupë Bote, kombëtarja e Islandës tregoi se përmasat tokësore nuk kanë...

Humbi penalltinë e fitores/Messi:Po e vuaj shumë atë penallti

Lionel Messi nuk po kalon një moment pozitiv në karrierën e tij. "Jashtetokesori"  pritej të ishte deciziv për kombëtaren argjentinase në barazimin 1-1 që...

VIDEO/Messi bën gabimin ‘fatal’, humb penalltinë dhe lagohet vetëm me një...

Argjentina nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e parë në tokën ruse. Përfaqësuesja "Albiceleste" ndau pikët me Islandën, duke...

E FUNDIT/Drejtuesit e Barcelonës takohen me perfaqësuesit e Salah

Mohamad Salah mund të jetë përforcimi kryesor i Barcelonës në merkaton e verës. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi katalanas e konsideron egjiptianin si alternativën...

E pranon Casillas:Messi më ka bërë të vuaj shumë

Lionel Messi është futbollisti që e ka bere me shumë të vuajë i Iker Casillas... Këtë e ka pranuar vet legjenda e Real Madridit, që...

Messi vjen me deklaratën “bombë”:Për këtë skuadër e lë Bacelonën

Përfundimi i sezonit është pritur me mjaft gëzim nga shumica e futbollistëve, pasi që prej pak ditësh kanë nisur pushimet. Megjithatë yje të futbollit...

Telefonata e Messit ndyshon gjithcka ,Grizmann shumë afër Barcelonës

E ardhmja e Antoine Griezmann gjithnjë e më pranë Barcelonës. Siç raportojnë mediat spanjolle klubi blaugrana ka arritur marrëveshjen me motrën e lojtarit që...

Klopp:Salah është ende shumë larg nivelit të Ronaldos e Messit,i duhen...

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka hedhur poshte krahasimin mes Mohamed Salah e Cristiano Ronaldo. Të dy futbollistët do të jenë kundër njeri-tjetrit në finalen...

AGUERO/Me Messin?…Nuk është e mundur,ndoshta më parë ka qënë

Përveç te Kombëtarja e Argjentinës, Aguero mendon se nuk mund të luajë më askund tjetër me Messin. Dikur, Sergio Aguero kërkohej nga Barcelona ku në...