Tag: Itali koronavirus

Italia, vijon bilanci tragjik, ja shifrat e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka arritur në 1441, që...

Italia tronditet nga viktimat në një ditë, ja si po ndryshojnë...

Komisioneri i emergjencave Angelo Borreli deklaroi sot se numri i të vdekurve ka shkuar në 1266. Dje numri i të vdekurve ishte 189 ndërsa ka...

Kalon mbi 1000 shifra e viktimave ne Itali

Arriti në 1016 numri i të vdekurve nga Koronavirusi në Itali duke shenuar keshtu rritje dhe zgjerim te epidemise dhe demeve te saj njerezore. Gjatë...

Koronavirusi vret mjekun e pare, prej 5 ditesh ne spital

Presidenti i Urdhrit të Mjekëve në Vareze, Itali, Roberto Stella humbi jetën si pasojë e koronavirusit. 67-vjeçari, një therapist nga Lombardia është viktima e...

Si po jeton Italia ne karantine, vetem 24 oret e fundit...

Të dielën një e katërta e popullsisë italiane ose rreth 16 milionë njerëz ndodhen në izolim bazuar në një dekret të ri emergjence të...

Kryeministri Conte izolon 15 milione italiane, mbyllet Lombardia, detyrim distanca mes...

Qeveria italiane ka ndaluar lëvizjet në zonën e Lombardisë pas përhapjes së koronavirusit. Nga vendimi i qeverisë italiane një ditë më parë, ndalohen lëvizjet...

MV/ Cifti shqiptar nga Dibra me koronavirus, udhetuan me 40 persona...

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka dhënë detaje për 2 rastet e reja të prekura me koronavirus në këtë vend. Nje çift bashkëshortor...

Bilanci tragjik i koronavirusit ne Itali, deri tani 197 viktima

Numri i viktimave të shkaktuar nga koronavirusi në Itali arriti në 197. Bilanci tragjik u shtua me 49 viktima brenda 24 orëve. Sipas mediave italiane...

Dyshimi, 2 femije shqiptare me koronavirus, takuan babain…

Alarm në një shkollë në Leheo, Korinth, pasi dy nxënës, fëmijë emigrantësh shqiptarë dyshohen për koronavirus. Bëhet fjalë për dy vëllezër me simptoma të ngjashme,...

Bilanci i koronavirusit ne Itali, 79 viktima, 150 te sheruar

Bilanci i koronavirusit po rritet në Itali, ndersa deri tani ka 79 viktima, 2263 të prekur dhe 160 të shëruar. Ne Bergamo është shtruar në...