Italia tronditet nga viktimat në një ditë, ja si po ndryshojnë shifrat

Ndaje

Komisioneri i emergjencave Angelo Borreli deklaroi sot se numri i të vdekurve ka shkuar në 1266.

Dje numri i të vdekurve ishte 189 ndërsa ka pasur ditë të tjera edhe me më shumë viktima.

Të shëruar janë 1439, ndërsa të infektuar 14955. Të dhënat e bëra publike nga Mbrojtja Civile tregojnë se numri i të vdekurve në Itali ka kapur shifrën 1266, 250 vetëm në një ditë.

’Distancimi social është çelësi për të reduktuar infektimin. Javët e ardhshme janë vendimtare dhe varen nga sjellja e çdo qytetari’, ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje