Italia, vijon bilanci tragjik, ja shifrat e fundit

Ndaje

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka arritur në 1441, që do të thotë janë 175 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet me koronavirus janë shtuar me 2795 duke e çuar në rreth 17750 numrin total, ndërsa sa i përket të shëruarave janë 527 më shumë duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1966.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 5619.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje