Tag: Itali koronavirus

Italia po mbërrin pikun e epidemisë, ja cfarë ndodhi 24 orët...

Italia ka shenuar 24 oret e fundit bilancin me tragjik qe kur nisi epidemia e koronavirusit ne kete vennd. Jane 627 jete te humbura...

Italia, shifrat e viktimave dhe të të shëruarve 24 orët e...

Fare pak vështë ulur numri i viktimave në Itali krahasuar me një ditë më parë. 24 orët e fundit janë shënuar 427 viktima të...

Italia nen ‘thundren’ e koronavirusit, shenon numrin me te madh te...

Italia shenoi ne 24 oret e fundit numrin me te madh te viktimave, 475 te semure humben jeten ne te gjithe Italine duke e...

Sa dhuruan per spitalet Berluskoni dhe Anjeli

Dy nga milioneret me te njohur te Italise kane dhuruar disa miliona euro per shendetesine qe te mbrohet nga Covid. Silvio Berluskoni, ish-presidenti i Milanit,...

Situata në Itali, sa janë viktimat dhe sa janë shëruar 24...

Numri i personave të infektuar në Itali që prej nisjes së epidemisë së koronavirusit deri më sot ka shkuar në 31.506 persona. Ditën e sotme...

Spitali në Brescia: Nuk kemi garanci se këto ilaçe funksionojnë. Po...

Italia është një ndër vendet e goditura më rëndë nga koronavirusi dhe epiqendra e sëmundjes në Evropë. Deri tani Italia ka regjistruar 28,000 raste...

Koronavirusi sundon Italine, sot dita me numrin me te madh te...

Deri në orën 17:00 të ditës së sotme datë 16 mars 2020 në Itali janë regjistruar 27 980 persona të infektuar e 2158 viktima....

Qeveria italiane pergadit paketen antivirus, 113 artikuj

Italia pritet të miratojë draftin për Paketën anti-koronavirus ketë mbremje. Drafti parashikon ndihma për shëndetin, familjet, bizneset dhe punëtorët që janë vetëkarantinuar këto ditë, ndihma...

Italia, numrin me te madh te viktimave ne 24 ore, vihet...

Italia publikoi kete pasdite bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus, duke vene ne dyshim lajmet e mesdites...

LAJMI I MIRE/ Shenjat e para te ngadalesimit te koronavirusit ne...

Sipas  “TGCOM”, ne Itali kurba e epidemisë duket se po jep shenjat e para të ngadalësimit të  virusit. Ka shkuar në  14,955 numri i personave...