Tag: Itali koronavirus

Italia dhe Gjermania shtyjnë me afat masat kufizuese për pandeminë

Qeveria italiane dhe qeveria gjermane kanë shtyrë masat e izolimit me një afat të caktuar ndryshe nga Shqipëria që i ka shtyrë ato pa...

Viktimat nuk ndalen në Itali, bota drejt 1 milionë personave të...

Italia vijon të jetë vendi me më shumë viktima në 24 orët e fundit, megjithëse numri i të vdekurve është më i vogël se...

812 viktima/ Italia, vijon goditja e pamëshirshme e Covid 19, por...

Ka shkuar në 837 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Një ditë më parë  numri i personave që humbën...

Dalin shifrat per Italine, mbi 700 viktima 24 oret e fundit

756 persona kane humbur jetën në 24 orët e fundit në Itali, duke rënduar edhe më shumë bilancin e viktimave por nderkohe shifra eshte...

Italia shënon një kulm tjetër sot me viktima

Numri i vdekjeve në Itali ka kapur një kulm tjetër sot duke shkuar në 889 viktima duke cuar numrin e tyre në 10 mijë...

Agjencia italiane e Barnave autorizon eksperimentimin tek pacientet per 3 ilace

Agjencia Italiane e Barnave ka vendosur nisjen e eksperimentit tek pacientet me Koronavirus të tri lloj ilaceve. Bëhet fjalë për dy ilace bilogjik të...

CORRIERE/Numri i vdekjeve në Itali, 4 herë më lart se shifra...

Mediat italiane raportojne se dy studiues në Nembro, një zonë e Bergamos, njëri sipërmarrës në shëndetësi dhe tjetri kryetar bashkie janë shprehur se raporti...

Italia vijon ne ferr, 683 viktim 24 oret e fundit

Italia shenoi 683 viktima 24 oret e fundit dukencuat ne 7503 numrin total te viktimave. Nderkohe qe numri i infektimeve ka shkuar 74386 ndersa numri...

Ndeshja ‘zero’ në San Siro dhe fundjava e 7-8 marsit mbollën...

Duke parë numrin e madh të infektimeve ditët e para të marsit po mendohet se arsyeja e shpërthimit në Itali të jetë ndeshja e...

Coronavirus, pse kaq shumë vdekje në Itali? Studimi gjen arsyen tek...

Dy studime krahasojnë vdekshmërinë italiane (më të larta se në pjesën tjetër të botës) me ndërveprimet shoqërore në vend midis gjyshërve dhe nipërve por...