Kalon mbi 1000 shifra e viktimave ne Itali

Ndaje

Arriti në 1016 numri i të vdekurve nga Koronavirusi në Itali duke shenuar keshtu rritje dhe zgjerim te epidemise dhe demeve te saj njerezore.

Gjatë konferencës për shtyp të bërë nga ministria e shëndetësisë u tha që janë 189 viktima më shumë se dje. Gjithashtu të infektuar janë 12839, 2249 më shumë se dje. Të shëruar janë gjithsej 1258, 213 më shumë se dje.

Italia eshte vendi me me shume te infektuar ne Europe nderkohe qe gjithe vendi eshte i karantinuar.

Numrini larte i vdekjeve eshte lidhur me shifren e larte te moshave te medha, rreth 1/4 e popullsise, por ne fakt ka vdekje edhe ne moshat e mesme dhe te reja.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje