Koronavirusi vret mjekun e pare, prej 5 ditesh ne spital

Ndaje

Presidenti i Urdhrit të Mjekëve në Vareze, Itali, Roberto Stella humbi jetën si pasojë e koronavirusit. 67-vjeçari, një therapist nga Lombardia është viktima e parë nga komuniteti shëndetësor në Itali.

Ai ishte shtruar prej 5 ditësh në spitalin e Komos në Itali, pasi kishte probleme me frymëmarrjen. Sakaq, anëtarët e tij të familjes janë vetëizoluar në shtëpi.
Sipas të dhënave me të fundit, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 631. Pas Kinës, vdekshmëria më e lartë nga koronavirusi shënohet në Itali.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje