Bilanci tragjik i koronavirusit ne Itali, deri tani 197 viktima

Ndaje

Numri i viktimave të shkaktuar nga koronavirusi në Itali arriti në 197. Bilanci tragjik u shtua me 49 viktima brenda 24 orëve.

Sipas mediave italiane deri më tani janë infektuar 4636 njerëz. Janë plot 2778 persona të infektuar më shumë se të mërkurën që lamë pas. Nderkaq numri i të shëruarve është 523.

Në Itali virusi është përhapur në 20 rajone. Më poshtë janë të gjitha rastet sipas rajoneve që janë infektuar nga koronavirusi.

2.612 Lombardia

870 Emilia-Romagna

488Veneto

159 Markat

143 Piemonte

79 Toscana

54 Lazio

57 Campania

32 Liguria

31 Friuli Venezia Giulia

24 Siçili

17 Puglia

16 Umbria

12 Molise

10 Provinca Autonome e Trentos

9 Abruzzo

5 Sardenja

3 Bazilika

7 Lugina e Aostës

4 Kalabria

4 Provinca Autonome e Bolzano
Top Channel

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje