Tag: deklarate

Basha zbulon ofertën e Ramës: Më dërguan ndërmjetës për të bërë...

“Ti kryeministër, unë president, vetëm të heqim koalicionet”, Basha zbulon për hërë të parë mesazhet e Edi Ramës për pazar: Edi Ramës nuk i...

PD shigjeton Ramën: Kryeministri “kap ça t’kapësh” i paguan 500 mijë...

Partia Demokratike ka zbuluar se kryeministri Edi Rama ka paguar 500 mijë euro inceneratorit që nuk ekziston në Fier. Ne nje dalje live, Dorian Teliti...

Publikohet përgjigja e konsulles në Itali, PD: Qeveria nuk ka asnjë...

Partia Demokratike akuzon qeverinë se 2 javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Në një deklaratë për...

“Nuk kam takuar asnjë gjykatës”, Çili në deklaratë për mediat: Do...

Ka dale ne një konferencë për shtyp, Henri Cili, i cili pak dite me parë, u lirua nga paraburgimi. Çili u shpreh se do te...

“Policia në Shkodër në kontrollin e kriminelëve”, PD: Rama dhe Lleshaj...

Ish-deputetja Izmira Ulqinaku ka dhene nje deklarate per mediat, ku ne fokus te saj janë ngjarjet e fundit kriminale të ndodhur në Shkodër. Sipas saj...

Lirimi i Endrit Dokles, Gjonaj: E paralajmëruam se kishim indicie nga...

Në një deklaratë për median edhe ministrja e Drejtësisë e quajti skandaloz vendimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha për lirimin e Dokles. Ministrja tha se kishte...

Zhupa siguron dokumentat: Tetova dhe Mitrovica dhuruan paratë e zbukurimeve për...

Kanë qënë të shumta shqiptaret ne trevat te cilat jane pergjigjur dhe solidarizuar pafund pas tërmetit të 26-Nëntorit. Jo vetëm kaq, por dhe shtetet...

“Prokuroria ka prova për të vepruar mbi Dvoranin”, Meta: Rasti është...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka folur për mediat, pasi dha dëshminë e tij në Prokurori, ku u pyet lidhur me kallëzimin që ka...

VIDEO/Policia jep informacionet zyrtare për operacionet, ku po punojnë ekipet e...

Policia ka dhënë deklaratën zyrtare lidhur me operacionet e kërkim-shpëtimit, për nxjerrjen e personave që kanë mbetur nën rrënoja, si pasojë e tërmetit 6...

“Fillon Dhjetori i Dytë”, Meta nuk tërhiqet: Shqiptarët të udhëhiqen nga...

Presidenti Ilir Meta ka dale para mediave, duke ritheksuar sërish sot tubimin e 8 Dhjetorit tek sheshi Demokracia, në Qytet Studenti. Meta, nga Presidenca, u...