Tag: deklarate

Aksidenti i Aqif Rakipit, kundërpërgjigjet PDIU: Të zbardhet ngjarja, mos bëni...

PDIU-ja i është kundërpërgjigjur Partisë Demokratike për deklaratën lidhur me aksidentin tragjik të shkaktuar nga deputeti i saj Aqif Rakipi. PDIU-ja i ka shprehur...

Aksidenti i Aqif Rakipit, reagon PD: Po manipulojnë ngjarjen, kshu është...

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me aksidentin me vdekje që shkaktoi deputeti i PDIU, Aqif Rakipi. Sipas PD, ngjarja po fshihet dhe provat po...

Basha: Vetëm PD do t’ju udhëheqë në luftën kundër krimit, drogës...

Lulzim Basha në takimet me demokratët e Gjirokastrës, Tepelenës, Memaliajt, Përmetit, Këlcyrës. “Mbi 450 mijë shqiptarë që ndoqën rrugën tonë, duke refuzuar jo pa...

Selami: Nëse shikojmë nga duart e LSI e PS, humbja do...

Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës, të shprehet qartë kundër...

DEKLARATA/ Patozi: Jam gati të kandidoj, ja çfarë kushtesh duhet të...

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi nëpërmjet një deklarate për mediat ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e PD-së. Patozi theksoi se pas mbështetjes...

Kandidon për kryetar të PD, Selami: Gara model, do na bëjë...

Eduard Selami, i cili po kandidon për kryetar të Partisë Demokratike, ka dhënë një deklaratë për shtyp. Në lidhje me garën midis kandidatëve ai është...

Numërimi i votave, reagon Doda: Po na ndalojnë marrjen e mandateve,...

Mesila Doda në një deklaratë për shtyp është shafqur shumë e acaruar teksa akuzoi për tjetërsim votash. Sipas Dodës, ky veprim po bëhet me qëllim...

Luan Rama: Kryeministri, qesharak me lajme të rreme, ju tregoj të...

Luan Rama dha një deklaratë për mediat ku sqaroi për publikun e gjerë se si qëndronte e vërteta e makinë që po blinte vota...

Task forca nuk ndalet nga presioni, do monitorohet lëvizja e parave

Zyra e zv/kryeministres ka reaguar në lidhje me deklaratën e zëvendësministres së financave. NJOFTIMI ZYRTAR Zv./Ministrja Beqiraj në kapërcim të kompetencave të saj në kuptim të...

Falsifikimi i Tahirit me videon e Mziut: Deklarata për ndërtimet pa...

Xhelal Mziu, kryebashkiaku i Kamzës i është përgjigjur deklaratave dhe fyerjeve të Kryeministrit në lidhje me fjalimin e mbajtur në Valias. Ai është shprehur...