Tag: deklarate

”Plani mafioz për ndërtimin e kullave te Teatri”, PD flet për...

Partia Demokratike ka sjellë sërish në vemendje Teatrin Kombëtar në atë që opozitarët e kanë quajtur afera korruptive. Nga selia blu, Albana Vokshi, u ndal...

Emërimet e reja nga Veliu, PD: U kthyen në poste drejtuese...

Partia Demokratike e konsideron jo të drejtë lëvizjen e fundit të policisë me emërimet e reja. Ish deputeti i PD, Enkeled Alibeaj, ka reaguar sot...

META LIVE/Presidenti e nis me kërkesë: Merruni me 18 Tetorin, më...

Presidenti i Republikës,  Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për mediat, për të folur rreth takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, takim...

Ina Zhupa: Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë! Kryebashkiaku i...

Ajri i Tiranës, burim kanceri për qytetarët! Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë! Kryebashkiaku i vdekjeve, mashtron çdo ditë në tv me gjoja...

Basha njofton deklaratë për mediat, pret në zyrë zyrtaren e lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një takim me zonjën Katja Leikert, nënkryetare e Grupit Parlamentar CDU/CSU për Europën. Takimi do të...

Prençi denoncon me emra: Kriminelët mblodhën vota për …

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Shkodër. Prençi ka denoncuar me emra, persona që sipas...

PD: Rama e dinte për dënimin, të ikë bashkë me Valdrin...

Nga selia blu, sekretari i PD, Gazmend Bardhi ka deklaruar se Edi Rama është në dijeni se Valdrin Pjetri, kandidati për kryetar bashkie dhe...

VIDEO/Dokumentari i “Rai 3”, ish-deputeti e thotë hapur: Helmuan Shqipërinë me...

Në një deklaratë të fundit, ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar lidhur me dokumentarin e  publikuar nga televizioni italian, në të cilën flitej për...

VIDEO/Basha denoncon një për një aferat korruptive: Hajduti nuk ka shkuar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, po mban një konferencë për shtyp lidhur me aferat korruptive  të qeverisë dhe për aksionin politik të opozitës. Duke filluar...

“Luftë pastrimit të parave”, Basha: 3 sektorët ku investohen paratë e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të konferencës për mediat tregoi tre sektorë në Shqipëri, ku sipas tij investohen paratë e drogës...