Tag: deklarate

PD përshëndet krijimin e SPAK-ut: Mekanizmi i duhur për të luftuar...

Partia Demokratike përshëndet krijimin e SPAK-ut, e cila fillon me testimin e 8 prokurorëve, çka më vonë i hap rrugë dhe zgjedhjes së kryeprokurorit. Nga...

Lëvizje nga Presidenca, Meta njofton tjetër konferencë të jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta do të dalë sot një tjetër konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Lajmi është njoftuar nga zyra e shtypit pranë kreut të...

“7 banorë të lënduar”, Policia deklaratë zyrtare pas tensioneve: Bllokohen dy...

Policia ka dalë me deklaratën zyrtare pas aksionit të nisur mëngjesin e sotëm nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit për prishjen e 33...

VIDEO/Ish-deputeti citon ligjet ndërkombëtare, PD thirrje Ramës: Mos provoko dhunën, nis...

Ppas 1 viti e më shumë rezistencë nga banorët, qeveria vijon ende mos të hedhë hapa drejt neutralizimit të situatës me banorët e Astirit. Partia...

VIDEO/Basha thirrje të fundit Ramës: PS të reflektojë! Durimit po i...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka përsëritur sërish qëndrimin e tij ndaj qeverisë, me një paralajmërim për kreun e saj, Edi Rama. Në një komunikim...

VIDEO/”Zgjedhje të lira e të ndershme”, Basha: Qeveria të ndjekë shembullin...

Nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha po mban konferencën para mediave, teksa në fokus të fjalës së tij janë negociatat dhe dështimi i qeverisë...

“Qeveria dështoi në mbledhjen e të ardhurave”, PD: Nga buxheti i...

Nga selia blu, Dorian Teliti ka denoncuar aktin e fundit që qeveria pritet të kalojë në parlament. Sipas Telitit, dokumenti konfidencial në tavolinën e...

“Nuk ka lekë për pensionistët por Rama jep 20 milionë për...

Partia Demokratike ka vënë theksin tek ekonomia e vendit, ku akuzon kryeministrin Edi Rama per shifrat alarmante që vijnë nga raportet e fundit. Nga selia...

Kryeministri këshillon: Për muhabet zgjidhni gjithmonë burrat, por nëse doni punë...

Kryeministri Edi Rama është përqëndruar tek fuqizimi i gruas në vend, andaj qe me formimin e qeverisë e deri tek gjërat më të thjeshta,...

“Cilës bande të Durrësit i shërben Arjan Ndoja”, PD pyet Ramën:...

Ka disa ditë që kryeministri Edi Rama dhe zëvendësi i tij Braçe kanë hedhur akuza të forta ndaj prokurorit në Durrës, duke e cilesuar...