“Fillon Dhjetori i Dytë”, Meta nuk tërhiqet: Shqiptarët të udhëhiqen nga referendumet, presidenti palë me popullin

Ndaje

Presidenti Ilir Meta ka dale para mediave, duke ritheksuar sërish sot tubimin e 8 Dhjetorit tek sheshi Demokracia, në Qytet Studenti.

Meta, nga Presidenca, u shpreh se cënimi i interesave të popullit e ka shtyrë atë të ndërmarrë keto hapa, duke kerkuar nga populli dhe referendumin.

Ka marrë fund epoka e partive me te cilat pasurohen nje grup oligarkësh. Klasa politike ka deshtuar dhe e ka larguar vendin nga Europa si kurrë më parë. Do te vije me patjeter epoka e referendumit. Kjo e drejte do te rikthehet dhe do te behet me zbatim te detyrueshem nga vete shqiptaret”,-u shpreh Meta.

vijon…

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje