Tag: Ilir Meta

Meta kundër vendimit të qeverisë: S’mund t’i lësh shqiptarët pa drita...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në komunkimin e përjavshëm me gazetarët u shpreh në mënyrë kategorike për heqjen e gjobavë për qytetarët që nuk...

Meta: U shkel 5 Qershori, por do t’i jap edhe një...

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadoren e Francës, Sh.S.Znj Christina Vasak, pasi kjo e fundit ka përfunduar misionin e saj në...

FOTO/Meta i lumtur pas dhuratës nga Ruçi: Me kryetrimin e Pavarësisë...

Në kulmin e përplasjeve me kryeminsitrin Edi Rama, presidenti Ilir Meta ka kohe dhe per te marre dhurata, kjo e fundit nga kreu i...

Replika të forta/Meta vijon të sfidojë Ramën: Dil në përballje, merr...

Presidenti i Republikës Ilir Meta sfidon për të dalë në debat kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të shkëmbyera sot në mëngjes në rrjetet sociale,...

Meta mesazh Asamblesë së PS: Rama ka marrë peng partinë! Jap...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh Asamblesë së PS-së pak orë para mbledhjes së saj. Meta shkruan si ish-themelues se...

Kodi zgjedhor/Meta paralajmëron për vendimin e prerë që merr së shpejti

Kodi Zgjedhor pritet të jetë sërish objekt i debatit politik. Kjo për faktin se presidenti Meta ka dhënë sinjale të qarta gjatë emisionit “Opinion”...

Meta mban premtimin, publikon emrat e 97 deputetëve: Lista që ngriti...

Një ditë pasi paralajmëroi se çdo deputet që do të votonte pro ndryshimeve të njëanshme në Kodin Zgjedhor, presidenti i Republikës Ilir Meta publikon...

Meta i përgjigjet me ultimatum Ramës: Mister 1 prilli, mos guxo...

Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Ramës se po përbalt Shqipërinë me të huaj në krah dhe se po kontakton ‘viktimat’ e OFL-së...

Kodi Zgjedhor/Meta paralajmëron deputetët: Do t’iu nxjerr emrat! Mos t’iu shkojë...

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar deputetët e opozitës parlamentare se nëse duan të quhen opozitë, nuk duhet t’iu shkojë mendja...

“Shqipëria po humbet miliona lekë në gjyqet e arbitrazhit”, Meta ngre...

Presidenti Ilir Meta i kërkon llogari strukturave shtetërore lidhur me gjyqet e humbura në Gjykatën e Arbitrazhit të cilat tha se po shtojnë borxhin...